Jak upevnit houpací síť

Hledáte zajímavý prvek na zahradu? Poradíme vám, jak upevnit houpací síť, tak, abyste si pobyt v jejích konejšivých útrobách vždy užili, a to bez jakýchkoliv katastrof.

Houpací sítě patří k tomu nejlepšímu, co si na zahradě můžeme dopřát k odpočinku. Není potřeba žádný velký prostor ani těžce ukotvitelné úchyty. Naopak, jednoduše ji natáhnete mezi dvěma stromy a máte hotovo. Jak však na to, aby byla síť bezpečná a všichni účastníci si její pohodlí maximálně užili?

Jak si užít maximální pohodlí v houpací síti

Jako první si vyberte vhodné místo. Když se řekne houpací síť, většinou si vybavíme dva stromy, mezi nimiž je naražená. Ovšem není to jediná možnost. Jestliže dva stromy ve vhodné vzdálenosti jednoduše nemáte, klidně si vypomozte jedním nebo dvěma vhodně ukotvenými kůly. Vystačíte si i s háčkem, upevněným do zdi domu, zahradní kůlny apod. záleží jen na vás, kde se ji rozhodnete upevnit.

Co si připravit k zavěšení houpací sítě

Zajímá vás, co všechno budete potřebovat k tomu, aby houpací síť visela správně a bezpečně. Většinou mají houpací sítě závěsné konce, na které je třeba připevnit háčky a skobičky. Pokud nejsou součástí sítě, musíte je přikoupit. Jejich typ závisí na tom, jaké uchycení jste si pro svou houpací síť vybrali. A velmi podobně jsou na tom i závěsná křesla. Ty dokonce stačí zavěsit jen na jeden bod.

Jak správně zvolit odstup zavěšovacích bodů

Aby nebyla houpací síť propnutá moc nebo naopak málo, budete muset při jejím zavěšování trochu počítat. Pamatujte si, že výška jejího zavěšení by měla v každém případě odpovídat polovině horizontální vzdálenosti, jež můžete zaměřit od obou konců houpací sítě.

Takže pokud jsou od sebe stromy vzdálené šest metrů, což je skvělé pro zavěšení větších sítí pro dva, pak budete muset síť zavěsit do výšky tří metrů. Jedině tak se za všech okolnosti propne správně.

Zavěšení se řídí vždy velikostí sítě

Je-li příliš propnutá, pak váhu lidé na sobě neunese a jakmile si na ni sednete, jednoduše se pod vámi protočí. Také si hlídejte maximální nosnost. Pozorně čtěte návod k použití a ujistěte se, že stejnou nosnost budou mít i skoby a další části pro upevnění, které si pořídíte. Přetížená síť nemá příliš velkou pevnost a velmi brzy povolí. Opravdu se tedy v tomto ohledu nevyplácí riskovat.

Když máte houpací síť vyztuženou tyčí

Jestliže jste si pořídili odlišný model, pak se připravte na to, že postup bude v tomto případě trochu odlišný. Jsou-li totiž sítě vyztužené tyčí, má to přímý vliv na jejich pohodlnost. Čím napnutější totiž taková síť je, tím je také pohodlnější. A o to jde především. Může být tedy zavěšena téměř rovně, a přesto bude pohodlná. Vzdálenost mezi body pro uchycení tedy musí být o něco větší než u klasické houpací sítě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno