Jak uplést cop z cibule

Jde o velmi efektní a trvanlivou dekoraci. Ovšem pokud nevíte, jak uplést cop z cibule správně, pak velmi brzy zapláčete nad výdělkem. Pod rukama se vám totiž doslova rozpadne. Jakmile však jednou pochopíte postup, není jejich výroba zase tak složitá.

Měli bychom si uvědomit, že tyto výrobky nemají jen dekorativní funkci. Naopak. Cibuli nebo česnek v nich můžete uskladnit až do doby, kdy je budete potřebovat. A mezitím vám nádherně vyzdobí třeba kuchyň.

Copy z malých cibulek jsou jednoduché

Ne vždy nám všechny cibule dozrají na záhonu do stejné velikosti. Takže pokud vyberete zejména ty menší, můžete je s klidem splést do věnce či copu stejným způsobem jako sedmikrásky nebo pampelišky. Jednoduše vezmete dlouhý stonek několika cibulí, složíte je k sobě hlavičkou a jeden po druhém oplétáte dokola a ve spodní části dále přichytáváte rukou. Nic na tom není a zvládne to i dítě. Bohužel tyto copy nebývají tak dekorativní, takže pokud chcete něco lepšího, nezbude vám, než vsadit na prověřený postup výroby.

Když chcete vyrobit cop, vážící až pět kilogramů

Ale nenechte se mýlit – tento postup se hodí i pro opravdu těžké konstrukce. Ovšem musíte ho o něco vylepšit. Samotné suché stonky cibulí by totiž jeho váhu jednoduše neunesly. Takže vám nezbude nic jiného, než jejich střed zpevnit provázkem nebo drátem.

Spleťte si z cibulí jednoduchý cop

Pro začátek vezměte 15-20 kousků. Musí být opravdu kvalitní a bez známek poškození. A začněte plést podobně jako francouzský cop. Začněte třemi cibulemi a jejich konce lehce zauzlujte. Poté při každém překládání natě z levé nebo prvé strany jednu cibuli přidejte. Zbylý konec splétejte tak dlouho, dokud nebude zapleten až k samému kraji. Tady ho zpevněte provázkem nebo drátkem a pro větší dekorativnost zastřihněte.

Dejte si pozor na to, jakou cibuli používáte

Jak jsme už předeslali – vše musí být v perfektní kondici. A nezáleží na tom, jestli používáte cibuli nebo česnek. Všechny hlavičky důkladně prohlédněte a všechny měkké nebo jinak poškozené ihned vyřaďte (i když je nepoužijete do copu, doporučujeme je ihned zpracovat – pokud tedy ještě není pozdě.

Kde cop z cibule uskladnit

Nejlépe v nějaké chladnější, ale bezmrazé místnosti. Mráz totiž cibuli i česneku značně ubližuje. Pokud je chcete použít jako dekoraci do kuchyně, tak pouze na několik týdnů (v ideálním případě byste měli mít vytvořeno více copů, které budete pravidelně střídat). A může jít i o dekoraci velmi užitečnou. Jednotlivé hlavičky česneku nebo cibule totiž můžete bez obav odebírat podle potřeby.

A v neposlední řadě lze dobře zapletený cop použít i jako dárek pro milovníka zahradničení. V takovém případě však doporučujeme nějaký složitější vzor. Inspirovat se můžete kupříkladu videi na internetu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno