Jak uvařit ledvinky

Chutných receptů na zpracování vnitřností není nikdy dost. A protože jako bonus patří k poměrně levnému a přitom výživnému masu, měli bychom jejich přípravě věnovat maximální pozornost. Naučte se, jak uvařit ledvinky, aby byly opravdu chutné a šťavnaté.

Jak vařit vepřové ledvinky rychle a zcela bez zápachu? Je to velmi lehké. Stačí se seznámit s několika šikovnými triky a uvidíte, že se vepřové ledvinky stanou oblíbenou součástí vašeho jídelníčku. V tomto receptu vám poradíme, jak na to.

Vaření ledvinek bez zápachu

Nejdříve se podívejte na to, jak se zbavit nepříjemného zápachu během procesu vaření ledvinek. Začněte proto s přípravou už večer a namočte je do studené vody. Druhý den tuto vodu sceďte a pokračujte v přípravě. Nebojte se absorbování vody ledvinkami, ona se opět uvolní během vaření.

Ingredience na přípravu vepřových ledvinek

  • 1 kg syrových vepřových ledvinek
  • 5-6 bobkových listů
  • 3 stonky řapíkatého celeru
  • 1 hlava česneku
  • 2 cibule
  • semena fenyklu a koriandru
  • kmín
  • pepř, sůl

Příprava vepřových ledvinek

Začněte tím, že z 1 kg syrových vepřových ledvinek odstraníte všechny blanky a viditelné žily. Poté přiveďte v dostatečně velkém hrnci k varu 4 litry vody. Ledvinky do ní vhoďte a vařte 3 minuty. Následně vodu slijte a ledvinky důkladně propláchněte vodou v cedníku. Tím je zároveň ochladíte.

Abyste ledvinky zbavili zápachu. Opakujte celý postup ještě jednou. I když to vypadá pracně, nakonec to opravdu stojí za to. To vám zaručujeme. A opravdoví fajnšmekři provedou kompletní výměnu vody celkově třikrát.

Finální příprava ledvinek

Nyní vše dotáhněte do konce. Do posledního vývaru dejte 5-6 bobkových listů, 3 stonky řapíkatého celeru, 1 hlavu česneku (vcelku a bez loupání) a 2 cibule (vcelku a bez loupání). Jako bonus pro lepší chuť přidejte ještě semena fenyklu a koriandru. A nakonec ještě kmín, pepř a sůl. Do vroucího vývaru vhoďte ledvinky a vařte 30 minut. Nyní můžete ledvinky použít k přípravě dalších receptů. Nakrájejte je třeba do hotového vývaru nebo vsaďte na jinou přípravu. Perfektní je třeba ledvinkový koláč.

Tip k přípravě receptu

K ledvinkám můžete přidat i chutné bylinky. Velmi dobře se hodí například rozmarýn, oregano, asijská bazalka, šalvěj, kopr nebo petržel. Na několikerém povaření ledvinek si dejte opravdu záležet. Právě tento postup je totiž zbavuje zápachu. I tak je však doporučujeme vařit u otevřeného okna, někomu totiž není jejich aroma opravdu vůbec příjemné. Pokud však vše dodržíte, pochutná si na nich opravdu celá rodina.

Vepřové ledvinky se hodí i do salátu

Nestihli jste veškeré maso spotřebovat? Nevadí, uložte ho a později nakrájejte na kostičky a přidejte do zeleninového salátu. Podávejte s pečivem. Uvidíte, že vás nevšední chuť tohoto pokrmu opravdu příjemně překvapí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno