Jak vyčistit sandály

Jde o boty, které často nosíme na holé noze a jsou tedy velmi náchylné ke znečištění. Zjistěte, jak vyčistit sandály rychle, efektivně a bez velké námahy. Máme pro vás několik zaručených tipů.

Nejnáchylnější k usazování špíny je vnitřní stélka této obuvi. Tu bychom měli čistit pravidelně, jinak nás počastuje nejenom nehezkým vzhledem, ale i nepříjemným zápachem. A jak na to?

Začněte hadříkem a mýdlem

Pokud si problémů všimnete po návratu domů, neodkládejte jejich řešení. Ještě předtím, než nečistoty zaschnou, se jich jednoduše zbavte za pomoci vlažné vody a mýdla. Dobře vypucujte každý kout a nakonec zbytky mycího prostředku opláchněte vodou, sandály nechte dobře vyschnout – ale nikdy ne na přímém zdroji světla (např. na slunci).

Pomoci vám může i jedlá soda

Dalším skvělým způsobem pro čištění sandálů zevnitř je využití jednoho oblíbeného kuchyňského pomocníka. Jedlá soda vám pomůže nejenom s nakypřením těsta, ale i se zápachem a špínou. Pokud je vnitřní stélka vyjímatelná, pak jedlou sodu smíchejte s roztokem jemného mýdla a stélku vyčistěte za pomoci houbičky. Pokud tomu tak není, zabere vám vše o ně co více času.

Jedlou sodu jednoduše nasypte do bot a počkejte alespoň hodinu. Poté ji odstraňte za pomoci mýdla. Vezmete s sebou i všechny nečistoty. Opět je nutné důkladné opláchnutí.

Jak čelit nepříjemnému zápachu

V sandálech se noha často potí. Díky tomu vzniká v botě vlhkost, čehož využívají nejrůznější bakterie. Rychle se namnoží a následně způsobují onen obávaný zápach. Ale i s tím si naštěstí můžete snadno poradit.

Jedlá soda je skvělá i proti zápachu

Opět si vezměte k ruce výše zmíněného pomocníka, tentokrát se však jeho použití budete muset věnovat o něco důkladněji. Jednoduše ji nasypte do bot a nechte působit přes noc. Poté by mělo stačit obuv vytřít ubrouskem a zápach zmizí.

Ještě účinnější je soda smíchaná s oxidem zinečnatým

Pro tuto ingredienci si budete muset zajít do lékárny, ale výsledek bude rozhodně stát za to. Obojí smíchejte (oxid zinečnatý mívá podobu jemného prášku) a opět nasypte přes noc na stélky bot. Ráno jednoduše vyklepte a vytřete a máte hotovo.

Velmi dobře pomůže také ocet

Tato kuchyňská přísada má skvělé antibakteriální vlastnosti, tak proč toho nevyužít i při čištění bot? Budete potřebovat jeden díl vody a jeden díl octa. Může jít o ten obyčejný vinný, ale i jablečný nebo jakýkoli jiný, který máte zrovna po ruce. Nejdříve přelijte roztok do rozprašovače a pečlivě vystříkejte celý vnitřek obuvi (v případě sandálů například i spodní stranu upínacích pásků apod.).

Další možností je namočení vaty nebo textilie, kterou vložíte na několik hodin dovnitř. Následně už není nutné dělat nic jiného. Jednoduše nechte sandály vyschnout a můžete je opět bez potíží používat. Za to vám ručíme.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno