Domů Ostatní Sportovní potřeby Jak vyplést tenisovou raketu

Jak vyplést tenisovou raketu

Hráči tenisu věnuje spoustu čas výběru tenisové rakety, ale na samotný výplet mnohdy zapomínají. Výplet je přitom tím hlavním, co kvalitu odpalu míčku ovlivňuje. Víte, jak vyplést tenisovou raketu, proč a kdy?

Hned na začátku musíme říci, že vyplétání rakety je poměrně složitý úkon, který vyžaduje znalosti a vybavení. Pokud se tenisu věnujete spíše rekreačně, vyplatí se vám svěřit vypletání svěřit specializované firmě, která se o vše postará za vás. Pokud však máte vyšší ambice nebo vás jen zajímá, jak vyplétání tenisové rakety probíhá, začtěte se do následujících řádků, které způsob vyplétání tenisové rakety nastíní.

Vypletání tenisové rakety na stroji

K vypletání tenisových raket se používají speciální vyplétací stroje. Nejlevnější mechanické pořídíte za cenu pod deseti tisíc korun, velké profesionální a automatizované mohou stát i kole sto tisíc korun. Vyplétání tenisových raket na vyplétacích stroji se skládá ze tří dílčích kroků – kontroly rámu, přípravy výpletu a samotného výpletu na vyplétacím stroji.

Kontrola rámu tenisové rakety

Před zahájením samotného výpletu tenisové rakety je třeba zkontrolovat a vyrovnat rám. Tento krok je důležitý především u používanějších raket. Pokud je však vaše raketa bez výpletu pokrocená či viditelně poškozená, do jejího vyplétání se ani nepouštějte. Stálo by vás to zbytečné úsilí i peníze, protože takovou raketu byste stejně museli brzy vyměnit za novou.

Příprava a provedení výpletu

Jakmile máte rám tenisové rakety zkontrolvaný a připravený k výpletu, přichází na řadu samotná práce s vyplétacím strojem. Každý typ má trochu jiné parametry a způsob ovládání, vždy si proto důkladně prostudujte manuál. Vypletání začíná zpravidla stříháním výpletu diagonálním způsobem, následuje kontrola průchodek a následné upnutí rámu rakety do stroje. Následuje jednotlivé protahování strun, utahování a uzlování. Závěrečným krokem je vyrovnání výpletu tak, aby jednotlivé struny k sobě byly v úhlu 90°.

Vypletání tenisových raket vyžaduje zkušenosti a úsilí. Pokud si budete chtít vypletáním raket přivydělat, budete muset investovat do kvalitnějího stroje, který jednotlivé struny dobře utáhne a zajistí kvalitní odpal. Pokud jen potřebuejte vyměnit struny na jedné raketě, navštivte specializovanou firmu nebo soukromníka a o výměnu jej požádejte.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno