Domů Ostatní Sportovní potřeby Jak zalepit paddleboard

Jak zalepit paddleboard

Fandíte netradičním sportům, ale čas od času vás zradí dostupná technika? Poradíme vám, jak zalepit paddleboard, abyste zase mohli vyrazit na vodu se vším všudy. A vystačíte si obvykle jen s tím, co najdete doma.

Před samotnou opravou je vak nutné přesně určit, odkud vzduch uniká. Jakmile se vám to povede, je už samotná oprava vašeho sportovního vybavení doopravdy hračkou.

Problém bývá nejčastěji v okolí ventilu

Všechny kvalitní paddleboardy na našem trhu jsou vyrobeny z odolného PVC materiálu. Takže v případě, že se jejich povrch někde natrhne či dokonce propíchne, je jeho oprava snadná. Stačí sáhnout po lepidle na PVC, které bývá součástí balení (případně ho lze levně zakoupit v obchodech se sportovními potřebami). Důležité je však umět detekovat místo úniku.

Pokud není ve vašem paddleboardu dostatek tlaku, může to být zapříčiněno nízkou teplotou. Teprve, když tento faktor spolehlivě vyřadíte ze hry, můžete uvažovat o nějakém úniku. Nejčastěji se to stává v okolí špatně utěsněného ventilu. A jak únik odhalit?

Připravte si mýdlový roztok do nádobky s rozprašovačem. Zatřepejte a tuto směs nastříkejte do okolí ventilu. Nyní stačí na paddleboard jen lehce zatlačit. Pokud se v některém místě objeví úniky, pak jste viníka úbytku tlaku odhalili.

Nejdříve se podívejte na vložku ventilu. Je dostatečně pevně zašroubovaná? Kolík musí být ve správné poloze a nesmí se pod ním nacházet ani žádné nečistoty, které by bránily jeho dokonalému zapadnutí. Možná vás to překvapí, ale problém může představovat i smotek vodních řas. Pokud ani poté vaše problémy neustanou, bude nejspíše třeba celý ventil vyměnit.

Není to příliš těžké. U paddleboardů bývá v zakoupené sadě i speciální klíč, za pomoci něhož ventil vyjmete a následně místo něj vsadíte nový. Některé typy ventilů je pak možné i utáhnout (každý paddleboard by měl toto mít uvedeno v návodu).

Jestliže naopak problém v okolí ventilu nenajdete, budete muset mýdlový roztok postupně nanášet na celou plochu padldleboardu až do doby, kdy dírku odhalíte. Bohužel, málokdy bývá jen jedna. Odhalenou trhlinu si proto ihned poznačte, ale pro jistotu opravdu pečlivě prohlédněte celou plochu paddleboardu.

Náš tip: Zejména v záhybech lze únik vzduchu za pomoci mýdlových bublin detekovat jen těžko. V takovém případě paddleboard nafoukněte na maximum a snažte se místo úniku najít za pomoci sluchu

A jak na opravu?

Použijte vhodné PVC záplaty a lepidlo (základy sady opět bývají součástí balení). Hlídejte si, aby oprava proběhla v teplotním rozmezí mezi 18 a 25 °C a to za maximálně 60% vlhkosti (samozřejmě na dokonale vysušeném povrchu paddleboardu). Záplata musí být na každé straně o 5 cm větší, než lepené místo. Naneste lepidlo, záplatu dobře přitlačte a nechte 5-10 minut schnout. Poté je oprava hotova.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno