Jak zamrazit kukuřici

Urodily se vám na zahrádce klasy a rádi byste si na nich pochutnali i během zimních měsíců? Víme, jak zamrazit kukuřici, aby vydržela dlouho fit, čerstvá a chutná. A spolehněte se, že takové klasy budou mnohem lepší než ty, které jsou k sehnání v obchodech.

Cena mražené kukuřice z obchodů je navíc dost vysoká. Zejména zimní ceny se klidně dokáží pohybovat okolo 50 korun za kus. Letní klasy se často zastaví na desetikoruně, takž se vám jejich zamražení vyplatí i  e chvíli, nemáte-li na zahrádce vlastní zdroje a musíte si koupit kukuřici například na farmářském trhu. A jak tedy na celý postup?

Kukuřičný škrob

Základní postup při mražení kukuřice

Vezměte celé klasy. Pohlídejte si, aby byly dokonale zdravé. Jestli čas od času narazíte na černé semínko, můžete ho jednoduše vydloubnout. Ovšem rozsáhlejší onemocnění nebo poškození už raději neriskujte a takovou kukuřici nemrazte.

Z klasů odstraňte listy a veškerá vlákna a dejte si na tom opravdu záležet. Kukuřici také omyjte a osušte. V případě, že si koupíte kukuřici už naloupanou, rozhodně krok s omytím nevynechávejte. Aby se kukuřice důkladně osušila, nechte ji několik minut oschnout na textilní utěrce.

Teprve dokonale suchou kukuřici uložte do mrazících sáčků a dejte zamrazit. A to je vlastně vše. Takováto kukuřice je už bez potíží připravená k použití.

Náš tip: Kukuřičné klasy je rovněž možné povařit v horké vodě a poté nechat vychladnout ve vodě studené. Jde o metodu blanšírování, která zajistí, že se taková zelenina bude později mnohem rychleji připravovat a zároveň si kukuřice zachová většinu své jedinečné vůně a chuti. Klasy rovněž není nutné mrazit vcelku. Ty povařené lze ostřejším nožem nakrájet na menší kolečka, která skvěle poslouží jako chutná příloha.

Kukuřice mrazená po zrníčkách

Jestliže klasy vcelku mrazit nechcete, můžete využít i jednotlivě zamrazená zrnka. Postupujte podobně jako v předcházejícím případě. Klasy zbavte listů a vláken. Poté je dobře omyjte a nechte oschnout.

Připravte si hrnec s osolenou vodou, jakmile začne vřít, vložte do ní kukuřičné klasy. Musí být zcela ponořené nejsou-li, pak je na konci seřízněte, jinak se vám kukuřice nikdy rovnoměrně neuvaří. Uvařené klasy (nemusí být úplně doměkka, naopak o něco lepší bude kukuřice povařená méně). Nechte klasy zchladit v míse se studeno vodou.

Poté kukuřičná zrnka jednoduše stáhněte nožem a odstraňte z nich zbytky nejedlých částí kukuřice. Zrnka poté dejte zamrazit. Po rozmražení je stačí jen lehce povařit a budou okamžitě připraveny ke konzumaci. Jen pozor na to, jak moc vodu na kukuřici osolíte, byste si posléze díky jejímu použití nechtěně nepřesolili jídlo.

Náš tip: Zrnka je lepší rozložit na tác a zamrazit v jedné vrstvě. Až zmrznou, jednoduše je přesypte do mrazícího sáčku nebo krabičky, snadno tak budete moci odebírat jednotlivé porce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno