Domů Výživa Zdravé recepty Jak zamrazit ovocné knedlíky

Jak zamrazit ovocné knedlíky

Tipů na zpracování hojné letní úrody není nikdy dost. Vyzkoušejte si, jak zamrazit ovocné knedlíky pěkně jednoduše a bez zbytečných chyb. V zimě je pak vytáhnete a budou doslova jako čerstvé.

Nemusíte totiž vždy mrazit jen samotné čerstvé ovoce. Naopak. Vytvořte si chutný polotovar, který stačí jen vhodit do horké vody a po několika minutách servírovat rodině. Je to jednodušší, než si myslíte.

V ideálním případě mrazte knedlíky vařené

Syrové těsto se rádo lepí a nemusí se oddělit ani ve vroucí vodě. A co tedy s tím? Vezměte si na paškál knedlíky mražené. A co udělat, pokud chcete těsto zmrazit až po uvaření? Je to jednoduché – rozložte je na tác, aby byly všechny odděleny. Jestliže to neuděláte, slepí se. Jakmile knedlíky zmrznou, nasypte je do sáčku, sáček uzavřete a je hotovo.

Jak připravit zamražené knedlíky

A co si s tímto polotovarem počít? Je vhodné ho rozmrazovat nebo ne? Věřte nebo ne, ta druhá varianta je správně. Mražené knedlíky stačí jen vložit do vroucí vody. A když vyplavou, hned je vyndejte. Je to důležité, protože jinak se převaří. Není třeba mít obavy. Ovoce uvnitř stihne rozmrznout zcela bez potíží.

Mražení syrových knedlíků je obtížnější

Chcete-li udělat skutečný polotovar, pak musíte zvolit to správné těsto. A stejně se připravte na to, že pokud někde uděláte chybu, knedlíky se slepí a nebudou po uvaření tak dobré, jako kdybyste je dělali čerstvé. Základem je vsadit na to správné těsto.

Těsto na ovocné knedlíky, které lze snadno zmrazit

Použijte takové, které v sobě obsahuje co nejméně surovin. V zásadě stačí jen tři – mouka, brambory a vejce. Ovšem léto je pro výrobu tohoto těsta trochu problematické, protože ve sklepích nezůstaly již žádné staré brambory a nové se k tomuto postupu tak úplně nehodí. Jsou totiž příliš vodnaté a těsto je řídké. Stejně dobře však místo brambor můžete použít tvaroh. Chuť takto připravených knedlíků je trochu jiná, ale určitě zjistíte, že také dobrá.

Je vždy nutné používat bílou mouku?

Někdy se ovocným knedlíkům vyhýbáme, protože samy o sobě představují doslova kalorickou bombu. Když se totiž k bílé mouce připočítá ještě cukr a máslo, nejeden příznivec zdravého životního stylu zapláče. A co si tedy počít? Dobrou zprávou je, že ne vždy je nutné používat pšeničnou mouku. Chybu totiž neuděláte ani s tou kukuřičnou nebo sójovou.

Samotné brambory pak musí být při přípravě studené a protlačené lisem. I kdyby to měl být jen ten ruční. Jinak totiž hladké bramborové těsto nevykouzlíte ani náhodou.

S čím knedlíky podávat

Cukr a rozpuštěné máslo je absolutní klasika, ale proč nevyzkoušet i něco jiného? Skvělým tipem může být skořice, mák (ten se hodí zejména ke švestkám) nebo třeba strouhaný perník.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno