Jak zazimovat trampolínu

Připravujete svou zahradu na zimu? Pak zjistěte, jak zazimovat trampolínu efektivně a bez rizika, že se vám do příští sezóny poškodí. Není to těžké, stačí jen dodržet několik základních pravidel.

Zda budete muset trampolínu zimovat záleží na tom, kde ji máte umístěnou. Jestliže jste schopni ji uložit někam pod střechu (stačí i obyčejný přístřešek), pak máte už napůl vyhráno a celá procedura pro vás bude mnohem jednodušší.

I trampolíny jsou citlivé na počasí

Jestliže jste si pořídili opravdu odolnou trampolínu z těch správných materiálů, pak nemusíte trampolínu nikam uklízet. Stačí přes ni jen přehodit plachtu z nepromokavého materiálu a máte vystaráno. Neměl by na ni ovšem napadat sníh. Pokud se to stane, mohly by se poškodit její pružiny, a to díky nadměrné váze.

Jak na zimování trampolíny

Nejlepší je v tomto případě trampolínu jednoduše rozebrat. Vyhnete se tak poškození všech jejích části a pružiny si alespoň pořádně odpočinou. I pokud se vám však podaří někde uskladnit trampolínu bez tohoto nutného kroku, určitě byste z ní měli odstranit bezpečnostní síť, jež bývá zabudována zejména u modelů určených pro děti. Právě ta je totiž na špatné uložení nejnáchylnější.

Snadno by se mohla poškodit. A jakmile se v ní udělají díry, ztratí svou ceněnou pevnost a další vlastnosti, kvůli kterým ji používáme. Trampolína už by tak nebyla tak bezpečná, jak byste asi chtěli.

Všechny součásti pečlivě osušte

Pokud skladujete trampolínu venku, je zcela běžné, že při střídání denních a nočních teplot dochází ke kondenzaci vody. To se stává zejména na kovových částech. Takže pokud trampolínu rozebíráte, ujistěte se, že jsou všechny její části suché. Pokud ne, vezměte si k ruce bavlněnou textilii s dobrou savostí. Pokud by trampolína zůstala vlhká, snadno by do jara zrezla. A zrezlé pružiny už zkrátka a dobře nefungují.

Jak na očištění trampolíny před uložením

Nejdříve trampolínu rozebereme a sundáme ochrannou síť. Jakmile máme hotovo, najdeme všechny kovové části a ošetříme je tím správným olejem. Volíme nejlépe ten silikonový, ten totiž kov ochrání před vlivem počasí nejlépe. Navíc ho snadno seženete v každém hobbymarketu a nestojí moc. Nanejvýš jen pár desetikorun. Jiný olej ani používat nedoporučujeme, zvláště ty rostlinné tvoří po čase na pružinách lepkavou vrstvu a rozhodně jim nesvědčí.

Nezapomeňte na kotvení

Pokud jste to neudělali během léta a chcete trampolínu zimovat venku, pak ji rozhodne nezapomeňte pořádně ukotvit. Počasí v zimě totiž umí být pořádně nevyzpytatelné. A to zvláště ve chvílí, kdy bydlíte v horách. Nakonec obalte trampolínu speciální plachtou. Buďte pečliví a obalte zejména pružiny na trampolíně.

Ochraňte trampolínu před korozí

Největším problémem je totiž v zimě právě vlhkost. Pokud trampolína zkorodujete budete muset její postižené části vyměnit. A to je zcela zbytečná investice, které můžete snadno předejít právě používáním ochranných plachet a silikonového oleje, jak jme již zmínili výše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno