Jak zhubnout zadek

Pokud se budete žen vyptávat, se kterou částí svého těla jsou nejvíce nespokojené a kde by chtěly zhubnout, dostanete zpravidla dvě partie – břicho a zadek. Právě tato místa jsou totiž u žen geneticky předurčena k ukládaní tuku. Není však třeba věšet hlavu. Kdo chce štíhlý zadek, může ho mít. Jen je třeba zlepšit svou životosprávu a trochu cvičit.

Projezte a procvičte se ke štíhlému zadku

Důležitá informace ihned na úvod – lidské tělo neumí hubnout lokálně. Proto neexistuje přirozený způsob, jak zhubnout jen na zadku. Tělo hubne pouze celkově a rovnoměrně spaluje tuk ze všech oblastí. Z problémových partií, jako je břicho, stehna a zadeček však leze jako poslední.

Klíčem ke štíhlému zadečku je tedy změna stravovacích návyků a postupné dopracování se ke štíhlé postavě. K tomu je vhodné přidat i cvičení, neboť tělo vypadá mnohem lépe, pokud jsou svaly pevné. Nemusí se rýsovat, nemusí být obrovské, avšak zpevněné svalstvo tvaruje figuru a tělo tak vypadá mnohem přitažlivěji (a zadek obzvláště).

Jak na zdravý jídelníček

Základem je omezení kaloricky bohatých, avšak nutričně prázdných potravin, jako jsou sladkosti, slazené šumivé nápoje, smažené a mastné pokrmy a alkohol. Tyto věci tělu po výživové stránce vůbec nic nedávají, jsou to však kalorické bomby, byť se tak mnohdy nezdají.

Místo těchto zbytečností zkuste do svého jídelníčku zařadit potraviny bohaté na bílkoviny, komplexní sacharidy a zdravé tuky.

Bílkoviny – maso, vejce, sója, luštěniny, tofu, seitan, tempeh. Z masa dejte přednost libovému kuřecímu nebo rybám, vepřové a hovězí není při redukci váhy úplně nejvhodnější, neboť je znatelně tučnější. Není to však dogma. Rostlinné zdroje bílkovin mají tu výhodu, že zpravidla obsahují jen minimum tuku a jsou tedy pro redukci váhy mnohem vhodnější a také dosti zdravější.

Sacharidy – rýže, brambory, kvalitní těstoviny, ovoce,… Sacharidy jsou to, co je třeba při hubnutí hlídat nejvíce. Oproti rozšířenému názoru, že se hubne z hlavně z tuků, vězte, že to není pravda, na vině jsou právě sacharidy. Ty jsou oproti tukům snadno stravitelné a snadno se tak přebytky ukládají do nevzhledných tukových polštářů.

Tuky – nenechte se strhnout nízkotučnou mánií, tělo tuky potřebuje. Je však třeba vybírat zdroje těch kvalitních. Olivový olej, ořechy, semínka, to je správná cesta. Nejenže obsahují kvalitní omega 3 kyseliny, ale jsou zdrojem řady vitamínů a minerálů.

Izolované cviky jsou pro hubnutí k ničemu

Zapomeňte také na rozšířené bludy o tom, jak nekonečným opakováním několika izolovaných cviků zhubnete zadek. Pro štíhlý zadek je potřeba zhubnout celkově a pro to jsou vhodné zcela jiné činnosti, než cvičení na podložce nebo v posilovně. Vyberte si aerobní činnost, při které zapojíte celé tělo – více zapojených svalů – vyšší výdej energie. Ideální jsou běh, aerobic, plavání, nebo sport dle vašeho gusta. Pamatujte, vyberte si něco, co budete delat s chutí, jinak vás to nebude bavit a dost možná to vzdáte. A to by byla škoda.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno