Domů Výživa O potravinách Jaké potraviny si dovézt z Itálie

Jaké potraviny si dovézt z Itálie

Italské jídlo je jedním z nejlepších suvenýrů, které si můžete z Itálie přivézt. Tyto potraviny jsou jedny z nejjednodušších, které si můžete poslat domů a znovu si tak připravit pravou italskou večeři, ať už jste kdekoli!

Itálie se nenese jen v duchu pizzy

Procestovali jste Itálii, užili si umění a kulturu, vyměnili si nově nabyté italské fráze s místními obyvateli, zpomalili u cappuccina nebo drinku na náměstí a, což je nezapomenutelné, ochutnali jedno z nejlepších jídel svého života. Možná bude těžké znovu vytvořit italskou atmosféru doma, ale můžete se pokusit znovu připravit některé z ikonických pokrmů. A které potraviny si tedy můžete dovézt?

Těstoviny

Těstoviny se v Itálii vyrábějí ve všech tvarech a velikostech, a to doslova! Ve všech italských supermarketech najdete ty nejzákladnější a nejlevnější druhy, nebo můžete zajít do specializovaných obchodů a pořídit si těstoviny typické pro určitý region.

Mnoho regionálních těstovinových specialit se vyrábí čerstvě, a proto se nemohou vyvážet. Občas můžete v místních supermarketech narazit na suché varianty těchto těstovin, které mohou být dobré, ale je nejlepší je nejprve ochutnat na místě, než se rozhodnete pro jejich nákup.

Pesto

Pesto, zejména ve své zelené podobě, je v zahraničí jednou z nejoblíbenějších italských potravin, ale nic se nevyrovná tomu pravému! Nejlepší zelené pesto v Itálii pochází z Janova a pokud je dobře zabalené, vydrží dlouho a dá se dokonce zmrazit.

Čokoláda

Mezi nejlepší místa, kde v Itálii čokoládu ochutnat a koupit, patří například oblast Turína a Piemontu. Tyto lokace nabízí sladké a oříškové čokoládové cukrovinky zvané „gianduia„, čokoládové bonbony „gianduiotti“ a čokoládová másla.

Extra panenský olivový olej a balzamikový ocet

Extra panenský olivový olej a balzamikový ocet se dobře uchovávají a patří k nejjednodušším jedlým suvenýrům z Itálie, které si můžete přivézt domů. Olivový olej se vyrábí v několika italských regionech, konkrétně v Apulii, Kalábrii, na Sicílii, a také v Toskánsku, Umbrii a Laziu.

Nejlepší způsob, jak se ujistit, že vybíráte ten nejlepší extra panenský olivový olej, je zúčastnit se prohlídky olivového oleje s ochutnávkou, abyste věděli, odkud váš olej pochází. Balzamikový ocet je typický pro Modenu, takže pokud chcete koupit ten pravý, je třeba se poohlédnout po oblasti Emilia Romagna.

Olivový olej

Italské sušenky cantucci

Speciální italské biscotti najdete v obchodech s lahůdkami, pekárnách a dobře zásobených větších italských supermarketech. Toto jsou druhy těch nejoblíbenějších sušenek:

Canestrelli

  • Malé máslové sušenky ve tvaru květu s otvorem uprostřed a posypané moučkovým cukrem.

Cantucci

  • Cantucci nebo Cantuccini jsou sušenky s mandlemi, které se obvykle namáčejí do Vin Santo. Jsou toskánskou specialitou a obvykle se podávají na závěr jídla s malou sklenkou dezertního vína, ale jsou oblíbené i v jiných částech Itálie, kde se jim často říká „tozzetti“.

Baci di Dama

  • Lahodné italské sušenky z Piemontu, které se skládají ze dvou půlek sušenkového těsta a tenké vrstvy lískooříškového krému uprostřed.

Buranelli

  • Máslové sušenky z Burana, které se výborně hodí k namáčení do čaje nebo kávy.

Cukrovinky z mandlové pasty

Mandlová pasta je sicilská specialita, ze které se vyrábějí sladké kousky, dorty a dokonce i jedlé figurky. Marcipán je vynikající, a i když nevydrží nekonečně dlouho, poměrně dobře se s ním cestuje. Určitě si ho kupte těsně před odjezdem z Itálie, abyste ho po příjezdu měli co nejčerstvější.

Speciality Pistacchio

Sicílie obecně a město Bronte zvláště je proslulé distribucí pistácie a existuje několik specialit, které si zde můžete koupit, budou po příjezdu domů ještě dobře uchované. Jednou z nejlepších je pasta Pistacchio. Je to jeden z nejlepších suvenýrů z Itálie pro opravdové gurmány, protože v zahraničí se nedá tak snadno sehnat ve stejné kvalitě.

Z Itálie se dá přivézt mnoho dalších skvělých produktů, ovšem v tomto seznamu jsou jen ty nejlepší a skutečně ty pravé italské, na kterých se pochutnáte nejen vy, ale i ti, které se rozhodnete potěšit pravou italskou potravinou.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno