Jaké potraviny si dovézt ze Španělska

Španělsko je země plná chutí a možností. Španělská kuchyně je bohatá na čerstvé potraviny, výrazná jídla a plné chutě. Je spousta pokrmů, které by stály za ochutnání, ale přiznejme si to, nejspíše nestihnete ochutnat vše. Z toho důvodu pro vás máme výběr toho nej, co nám španělská kuchyně nabízí.

Slané dobroty

Sušené šunky a sýry

Když si představíte Španělsko, jistě si představíte sušené maso a sušené šunky všeho druhu, které Španělé přidávají snad do každého pokrmu. Pokud patříte mezi odpůrce masa nebo vám prostě příliš nechutná, ve Španělsku můžete v běžných supermarketech nebo i specializovaných obchodech najít i kvalitní sýry, které jsou opravdu třešničkou na dortu a bez jejich ochutnání byste Španělsko určitě opouštět neměli.

Španělská šunka

Olivy

Na další pochutinu se mezi lidmi rozšiřují dva názory. Jedni je miluji a druzí je nenávidí. Pokud jste tipovali, že se budeme bavit o olivách, je to přesně tak. Ať už jde o zelené či o černé, Španělé si na ně opravdu potrpí. Často vám je v restauraci dají i k jídlu zdarma jako předkrm.

Olivy v sobě skrývají velmi specifickou chuť, a ne každému se s nimi člověk zavděčí. Jestliže však víte, že vaši příbuzní a známí, kterým potraviny vezete, si na ně potrpí, je to přesně ten typický dárek, který se hodí zrovna ze Španělska dovést.

Olivy

Sladké dobroty

Churros

Za klasickou španělskou sladkost by se daly považovat churros. Ty je ale nejlepší nechat si je rovnou naservírovat, protože nejlépe chutnají teplé, křupavé, a ještě s tekutou čokoládou.

Churros

Dalším takovýmto dezertem je také flan caramel. Zde se jedná o obdobu českého pudinku. Tento dezert ale navíc obsahuje i vejce, a to ho od toho našeho pudinku malinko odlišuje.

Sladkost, která se ale jednoduše převáží, je turron. Můžete si ho představit jako obdobu tureckého medu. Na turron narazíte nejčastěji o Vánocích, kdy má turron na slavnostní tabuli ve Španělsku své čestné místo. Hlavními surovinami, ze kterých se tento dezert vyrábí, jsou cukr, včelí med a pražené mandle.

turron

Nezmínili jsme také ovoce, které je jedním z hlavních exportních artiklů Španělska. Pro leteckou dopravu se však příliš nehodí, a tak pokud chcete dovést větší množství ovoce, vyrazte na výlet do Španělska spíše autem.

Pokrmy, které prostě musíte ve Španělsku ochutnat

Existuje pár pokrmů, které jsou přímou charakteristikou Španělska a když někdo řekne slovní spojení španělská kuchyně, tak si většina populace představí právě tyto pokrmy.

Patří mezi ně například paella, která je obdobou našeho rizota. Naše rizoto je však oproti paelle velmi chudé. Paella kromě rýže a zeleniny totiž obsahuje i mořské plody, které ji povznáší na vyšší úroveň

Další pokrm, který zmíníme, spíš není jeden pokrm, ale je jich hned několik. Nyní hovoříme o tapas, které poznáte podle malých mističek a talířků plných dobrot. Český ekvivalent k této dobrotě by mohly být české jednohubky.

Tapas je oproti jednohubkám ale vylepšeno o sušenou šunku, olivový olej, olivy a často i sušená rajčata a mozzarella. Jedná se o opravdovou lahůdku a věřte nám, že podvečer v restauraci s dobrým vínem a tapas bude pro vás opravdu nezapomenutelným.

A pokud budete mít chuť na něco sladkého, můžete si dopřát i malé potěšení v podobě již výše zmíněných churros. Jedná se o smažené kousky odpalovaného těsta, které poté namáčíte v čokoládě a ihned konzumujete. Znovu, jedná se o skvělou dobrotu v dny, kdy máte prostě chuť jen na něco sladkého.

Ať už budete konzumovat dobroty přímo v této nádherné zemi nebo si je s sebou dovezete až domů, ani v jednom případě jistě nešlápnete vedle. Španělská kuchyně je opravdový skvost a pokud byste vynechali tuto část poznávání španělské kultury, přišli byste opravdu o hodně. Proto neváhejte a při vaší příští návštěvě Španělska popusťte uzdu vašim chuťovým buňkám opravdu na maximum!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno