Jalapeňos plněné sýrem

Pálivé papričky jalapeňos jsou v kuchyních gurmánů celého světa velmi vítanou surovinou. Velmi oblíbené jsou například tyto papričky plněné sýrem. Ukážeme vám, jak na pravé jalapeňos plněné sýrem.

Jde opravdu o původní recept Jalapeno Poppers. Ale nebojte se, nebudete k tomu potřebovat žádné speciální ingredience. Celý recept je vlastně docela snadný, jen musíte vědět, jak na něj.

Co budete na Jalapeno Poppers potřebovat

  • Papričky jalapeno
  • Mild Cheddar (anglický sýr)
  • Hladkou mouku
  • Solamyl
  • Bazalku a oregano
  • Vejce
  • Sůl
  • Strouhanku
  • Olej

A jak na to? Sýr nastrouháme a naplníme s ním papričky jalapenos. Ještě předtím ho můžeme lehce dochutit čerstvými nebo sušenými bylinkami. Papričky pak obalíme v klasickém trojobalu, přičemž do spodní vrstvy přidáme trochu solamylu. Na pánvi rozpálíme olej a smažíme po obou stranách dozlatova. Budou nám celkem stačit 2-3 minuty.

A jak Jalapeňos plněné sýrem jíst? Nejlépe chutnají s vařenými bramborami, ovšem skvěle se uplatní i jako chuťovka na párty třeba s pečivem.

Dobré tipy k přípravě Jalapeňos plněné sýrem

Mild Cheddar anglický sýr můžete nahradit kvalitním ementálem. Opravu nesahejte po tom nejlevnějším, co najdete v regálech obchodů. Konečným výsledkem by rozhodně nebyl dobrý.

Pokud k papričkách japalenos připravujete salát, dochuťte ho stejnými bylinkami, jaké jste použili do jejich náplně. Kromě vařených brambor je lze podávat také s nejrůznějším typy zeleninového pyré.

Papričky si lze v trojobalu připravit už předem a poté je v této podobě zamrazit jejich další příprava je opravdu jednouchá. Stačí je vyjmout z mrazáku a okamžitě vhodit na pánev. Budou připraveny prakticky stejně rychle jako papričky v čerstvém stavu.

Připravte si chilli olej – na klouby i do vaření

A jak ještě zužitkovat úrodu chilli papriček? Připravte si třeba báječný chilli olej. Papričky omyjte a i se semínky nasekejte nadrobno. Poté je ve vhodné nádobě zalijte kvalitním olivovým olejem.  Musí být zcela ponořené, jinak hrozí vznik nepříjemné a nebezpečné plísně, kvůli níž byste nakonec museli celý produkt vyhodit.

Dobře zavíčkujte a nechte na vhodném místě stát nejméně tři týdny, lepší však budou čtyři. Poté chilli olej přeceďte. Skvěle se uplatní třeba při vaření. Jeho použití je jednoduché a vyhnete se tak neustálému pracnému zpracovávání chilli papriček. Hodí se do salátů, polévek, k zelenině, do guláše – zkrátka všude tam, kde stojíte o pálivost z chilli.

Ovšem uplatnit ho můžete i v domácí lékárničce. Chilli jako takové totiž skvěle prohřívá svaly a klouby. Masážní olej s touto ingrediencí tak využijete vždy, když potřebujete zregenerovat svaly po delší námaze nebo se potýkáte s nepříjemnými záněty v kloubech. Chilli olej vmasírujte a nechte působit. Jen pozor na alergickou reakci – pokud používáte chilli olej poprvé, pro jistotu ho naneste několik kapek na zápěstí nebo do loketní jamky. Počkejte několik hodin. Zčervenání a lehké pálení je v pořádku, pokud se však dostaví pocit bodání nebo píchání, případně se na kůži objeví kopřivka či něco podobného, pro jistotu chilli olej nepoužívejte.

Diskuse - zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here