Jalapeňos plněné sýrem

Pálivé papričky jalapeňos jsou v kuchyních gurmánů celého světa velmi vítanou surovinou. Velmi oblíbené jsou například tyto papričky plněné sýrem. Ukážeme vám, jak na pravé jalapeňos plněné sýrem.

Jde opravdu o původní recept Jalapeno Poppers. Ale nebojte se, nebudete k tomu potřebovat žádné speciální ingredience. Celý recept je vlastně docela snadný, jen musíte vědět, jak na něj.

Co budete na Jalapeno Poppers potřebovat

  • Papričky jalapeno
  • Mild Cheddar (anglický sýr)
  • Hladkou mouku
  • Solamyl
  • Bazalku a oregano
  • Vejce
  • Sůl
  • Strouhanku
  • Olej

A jak na to? Sýr nastrouháme a naplníme s ním papričky jalapenos. Ještě předtím ho můžeme lehce dochutit čerstvými nebo sušenými bylinkami. Papričky pak obalíme v klasickém trojobalu, přičemž do spodní vrstvy přidáme trochu solamylu. Na pánvi rozpálíme olej a smažíme po obou stranách dozlatova. Budou nám celkem stačit 2-3 minuty.

A jak Jalapeňos plněné sýrem jíst? Nejlépe chutnají s vařenými bramborami, ovšem skvěle se uplatní i jako chuťovka na párty třeba s pečivem.

Dobré tipy k přípravě Jalapeňos plněné sýrem

Mild Cheddar anglický sýr můžete nahradit kvalitním ementálem. Opravu nesahejte po tom nejlevnějším, co najdete v regálech obchodů. Konečným výsledkem by rozhodně nebyl dobrý.

Pokud k papričkách japalenos připravujete salát, dochuťte ho stejnými bylinkami, jaké jste použili do jejich náplně. Kromě vařených brambor je lze podávat také s nejrůznějším typy zeleninového pyré.

Papričky si lze v trojobalu připravit už předem a poté je v této podobě zamrazit jejich další příprava je opravdu jednouchá. Stačí je vyjmout z mrazáku a okamžitě vhodit na pánev. Budou připraveny prakticky stejně rychle jako papričky v čerstvém stavu.

Připravte si chilli olej – na klouby i do vaření

A jak ještě zužitkovat úrodu chilli papriček? Připravte si třeba báječný chilli olej. Papričky omyjte a i se semínky nasekejte nadrobno. Poté je ve vhodné nádobě zalijte kvalitním olivovým olejem.  Musí být zcela ponořené, jinak hrozí vznik nepříjemné a nebezpečné plísně, kvůli níž byste nakonec museli celý produkt vyhodit.

Dobře zavíčkujte a nechte na vhodném místě stát nejméně tři týdny, lepší však budou čtyři. Poté chilli olej přeceďte. Skvěle se uplatní třeba při vaření. Jeho použití je jednoduché a vyhnete se tak neustálému pracnému zpracovávání chilli papriček. Hodí se do salátů, polévek, k zelenině, do guláše – zkrátka všude tam, kde stojíte o pálivost z chilli.

Ovšem uplatnit ho můžete i v domácí lékárničce. Chilli jako takové totiž skvěle prohřívá svaly a klouby. Masážní olej s touto ingrediencí tak využijete vždy, když potřebujete zregenerovat svaly po delší námaze nebo se potýkáte s nepříjemnými záněty v kloubech. Chilli olej vmasírujte a nechte působit. Jen pozor na alergickou reakci – pokud používáte chilli olej poprvé, pro jistotu ho naneste několik kapek na zápěstí nebo do loketní jamky. Počkejte několik hodin. Zčervenání a lehké pálení je v pořádku, pokud se však dostaví pocit bodání nebo píchání, případně se na kůži objeví kopřivka či něco podobného, pro jistotu chilli olej nepoužívejte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno