Jehněčí játra jako minutka

Hledáte rychlý a opravdu chutný recept z netradičních surovin? Vyzkoušejte, jak chutnají jehněčí játra jako minutka. Budete překvapeni jejich jemnou chutí i opravdu rychlou přípravou.

Rychlá jehněčí játra na cibulce

Hledáte rychlý recept jen s minimem ingrediencí, ve kterém by prim hrály samotné jehněčí vnitřnosti, pak se vám určitě zalíbí ten, kde jim zdatně sekunduje pouze cibule, máslo a trocha koření.

Rychlá jehněčí játra na cibulce: ingredience

 • 1 menší jehněčí játra
 • 1cibule
 • 1 polévková lžíce přepuštěného másla
 • podle chuti sůl a pepř

Jehněčí játra v tomto množství vystačí pro 2-3 jídla. Odřízněte jich proto jen tolik, kolik najednou sníte podle počtu strávníků. Poté je omyjte a nakrájejte na malé kousky o velikosti asi 2 cm.

Následně si vezměte na paškál cibuli. Tu nakrájejte na silnější kostičky a na jedné lžíci másla ji orestujte krásně dozlatova. Nesmí se však přepálit. K cibuli poté už hned přidejte nakrájené kousky jater a vše společně opékejte na středním plameni po dobu až 10 minut. Čekejte, dokud játra nezměknou.

Jehněčí játra s jablky a cibulí

Máte raději trochu komplexnější recepty? Pak vsaďte na chutná jehněčí játra s jablky a cibulí. Jejich příprava není složitá a pochutnají si na nich i děti. Ano, tak chutný tento geniálně jednoduchý recept je.

Jehněčí játra s jablkem a cibulí: ingredience

 • 500 g jehněčích jater
 • 1 bílá cibule
 • 1 červená cibule
 • 2 středně velká kyselá jablka
 • podle chuti majoránka
 • řepkový olej na smažení
 • pepř a sůl podle chuti

Obě cibule ze všeho nejdříve nakrájejte a nechte zesklovatět na řepkovém oleji. A ve chvíli, kdy začnou červenat, je ihned vyjměte z pánve a odložte stranou. Výpek však v pánvi nechte. Mezitím, co se bude cibule opékat, tak z jablek odstraňte jádřince a poté vše rychle nakrájejte je na menší kousky (mělo by jít nejlépe o osminky jablíček). Ty poté opravdu rychle opékejte na oleji, na kterém jste smažili cibuli, a to nejlépe 1 minutu z každé strany. Více opravdu není třeba. Poté je vyjměte z pánve a také odložte stranou.

Další postup

Nakonec do stejné pánve, kde jste orestovali cibuli a jablka, přidejte dobře očištěná játra (podle potřeby nakrájená na kusy velikosti sousta) a dochuťte nejlépe čerstvou majoránkou – vše pak opékejte asi 8 minut. Po uplynutí této doby se k již hotovým játrům (ano, opravdu jim tato krátká doba stačí) osmažená jablka a cibuli. Vše nakonec dolaďte trochou soli a pepře, přikryjte pokličkou (předtím podle potřeby podlijte jednou nebo dvěma lžícemi vody) a duste zakryté asi 1-2 minuty. Takto připravená jehněčí játra vás dokonale překvapí tím, jak jsou měkká a šťavnatá. Jejich chuť je také opravdu dokonale zdůrazněna tónem sladkosti jablíček a cibule. A na stole jsou navíc do půl hodiny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno