Domů Zdravé recepty Maso Kachní řízky

Kachní řízky

Hledáte zajímavý tip na slavnostní oběd? Vyzkoušejte kachní řízky. Jejich příprava je jednoduchá, a pokud se navíc naučíte pár šikovných triků, ohromíte s nimi všechny strávníky.

Kachna se na výrobu řízků hodí opravdu skvěle. Má totiž velmi šťavnaté (i když trochu tužší) maso, takže vaše řízky rozhodně nikdy nebudou vysušené a bez chuti. Nejlépe se dělají z prsou, ovšem využít lze i maso ze stehen.

Začněte výběrem masa

Prsa bývají pokryta kůží s tukem. Vybírejte je proto tak, aby šla odstranit, ale zároveň aby na nich zůstal tenký proužek tuku. Budou díky němu poté mnohem lépe chutnat. Samozřejmě si poradíte i s jakýmkoliv jiným masem, ale takovéto řízky jsou prostě nejlepší.

Potřebné ingredience

Uvedený rozpis platí pro čtyři osoby, takže pokud vás bude více, budete muset všechny suroviny adekvátním způsobem přepočítat.

  • 4 prsa (nejlépe z mladšího kousku drůbeže)
  • 2 vejce
  • 4 stroužky česneku
  • strouhanka a mouka na obalení

Začněte jemnou úpravou prsou

Ze všeho nejdřív si oloupejte česnek a prolisujte ho. Následně ho smíchejte se solí a pepřem a použijte ho k dochucení prsou. Není třeba vše nechávat odležet. Maso bude křehké a šťavnaté i tak. Prsa potřete směsí s česnekem jen jemně, jinak byste přebili jejich osobitou chuť.

Naklepejte a připravte

Ještě před potřením směsí však nezapomeňte řízky trochu naklepat. Budou měkčí a rychleji se na pánvi propečou. Mimo jiné tak zabráníte i jejich vysušení vlivem dlouhé tepelné úpravy. Pokud nechcete mít celou kuchyň zastříkanou od šťávy, pak si vezměte k ruce igelitový pytlík. Ten jednoduše položte na maso a to naklepávejte přes něj. Zachytí většinu odstřikující tekutiny. Nakonec ho jednoduše vyhoďte a jako bonus nebudete muset umývat ani špinavou paličku. Nanejvýš ji lehce opláchněte vodou.

Řízky vložte do trojobalu

Poté si připravte klasický trojobal. Bude vám stačit trocha hladké mouky. Ve druhé míse si vymíchejte vajíčko, do kterého můžete pro lepší chuť a konzistenci přidat pár lžic piva nebo mléko. Do poslední nádoby poté nasypte strouhanku. Řízky protáhněte nejdříve moukou, poté vajíčkem a nakonec strouhankou. A pak už je stačí jen usmažit.

Na smažení je nejlepší sádlo

Tuk na pánvi si rozpalte předem. Mělo by ho být tolik, aby řízky během smažení bez potíží plavaly. Jde totiž o nejlepší způsob přípravy tohoto oběda. Zůstanou krásně křupavé na povrchu, uvnitř však budou vláčné a plné chuti. Pro smažení je samozřejmě možné použít klasický olej, ovšem ještě lepší službu vám udělá sádlo. A to samozřejmě nejlépe to kachní. Díky němu budou řízky vonět na dálku a z chuti kachny si odnesou veškeré možné maximum.

S čím kachní řízky podávat

Jakmile budete mít hotovo, můžete servírovat. Asi nejvíce vám kachní řízky zachutnají klasicky s vařenými nebo pečenými bramborami. Ovšem sáhnout lze i po hranolkách nebo třeba dobrém pečivu.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno