Domů Sport Běžkování Kam na běžky

Kam na běžky

Máte rádi zimní sporty a jste příznivcem běžecké stopy? Běžkování patří mezi poměrně populární zimní sporty a podmínky pro něj jsou vcelku příznivé. Proto se i na českých horách nachází řada upravovaných a příjemných stezek pro běžkaře. Vybrali jsme pro vás 5 zajímavých běžkařských stop, které byste měli rozhodně vyzkoušet.

Běžkování

Běžecké stopy v Beskydech

Beskydy patří mezi oblíbenou lyžařskou oblast. Zaujme nejen příznivce sjezdového lyžování, ale také běžkování. Upravených běžkařských stop se v Beskydech nachází celá řada. Obecně se za nejlepší terény pro běžkování považují trasy z Bumbálky do Soláně. Převážně klesající terén potěší i začínající běžkaře, kteří si na stoupání netroufnou. Pokud byste po úspěšném zdolání běžkařské trasy neměli dost, můžete pokračovat dalších 15 kilometrů  na Vsacký Cáb.

Krušné Hory – skiareál Lesná

Krušné Hory se řadí také mezi nejoblíbenější lyžařskou destinaci u nás. Boží Dar, Klínovec a další střediska patří mezi nejznámější, rozhodně ale stojí za to se porozhlédnout i po těch méně známých. V chomutovském okrese narazíte na skiareál Lesná, který je uzpůsoben právě pro potřeby běžkařů. Upravená perfektní stopa potěší i začínající běžkaře. Okruh je dlouhý 9 kilometrů a je vytvořen písmeny abecedy. Mezi písmeny lze přejíždět dle libosti, proto si každé určí délku trasy dle svých potřeb a zkušeností.

Běžkaření pro Pražany

Bydlíte v Praze, máte rádi běžkování a nechce se vám jezdit mnoho kilometrů od domova? Pak vyzkoušejte skiareál ve Velké Chuchli. Běžkařská trasa sice nevyniká svou délkou, která čítá jen 750 metrů, zato vás překvapí kvalita běžecké stopy. Ve Velké Chuchli si zaběžkujete přímo v dostihovém centru, který je profesionálně upravený. Vstup do skiareálu je zdarma, takže pokud máte svoje vybavení, neutratíte ani korunu. Pokud běžky nemáte, můžete si je půjčit na místě.

Jizerská magistrála

Dalším favoritem na příjemné běžkování je Jizerská magistrála uprostřed Jizerských hor. Trať je nenáročná a zvládnou jí i začátečníci, její délka je přibližně 13 kilometrů. Svůj výlet na běžkách zahajte v Janově nad Nisou a skončit můžete na vrcholu u rozhledny Královka. Odtud budete mít perfektní výhled na Krkonoše nebo Český ráj.

Orlické hory

Máte rádi dlouhé přejezdy? Pak i užijete hřebenovku Orlických hor. Až do výšky 1000 metrů nad mořem se můžete vyvézt autobusem a svou běžkařskou cestu zahájíte u chaty Šerlich. Možná vás potěší i skutečnost, že většinu času pojede z kopce. Příliš se nezapotíte a budete si užívat krásnou zasněženou přírodu. Pokud absolvujete celou cestu, budete za sebou mít desítky kilometrů.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno