Kam na sněžnice

Pokud byste se rádi pokochali krásnou zasněženou krajinou, ale nepatříte mezi příznivce běžkování, pak vyzkoušejte sněžnice.  Česká krajina je pro turistický výšlap na sněžnicích jako stvořená. Máme pro vás pár tipů, kam na sněžnice vyrazit.

kam na sněžniceBez sněžnic si chůzi lesem nebo prudkými svahy v zasněženém terénu moc neužijete a daleko se nedostanete. Sněžnice jsou v našich končinách stále populárnější a jsou oblíbené u všech generací. Možností, kam v České republice vyrazit v zimě na sněžnice, je opravdu hodně. Máme pro vás několik tipů, kam na sněžnice vyrazit a jaké stezky nevynechat.

Na sněžnice do Krkonoš

Pokud vyrazíte na lyže do Krkonoš, můžete si vychutnat i turistické procházky na sněžnicích. V Krkonošských horách se nachází minimálně 5 turistických tras, které jsou pro chůzi na sněžnicích ideální. Pro kterou se rozhodnete je jen na vás a na vašich schopnostech. Trasy na sněžnice obvykle vedou podobně jako trasy na běžky. Buďte k běžkařům ohleduplní a prošlápnuté cesty jim neničte. Jedna z oblíbených tras na sněžnice se nachází ve směru Harrachov – Labská bouda – Horní Mísečky. Je dlouhá 19 km a vede přes oblíbený Mumlavský vodopád, který v zimě vypadá obzvlášť působivě.

Pokud hledáte trochu kratší trasu, kam na sněžnice, vyzkoušejte cestu Pláň – Černá hora. Během procházky vás čekají úseky stoupání, ale také klesání. Pokud se naopak cítíte na pořádnou túru, vyrazte na 25 km dlouhou trasu ve směru Černá hora – Horní Albeřice – Horní Malá Úpa. Cesta je náročnější, ale vede přes méně turisticky vytížené oblasti, takže si procházku opravdu vychutnáte.

Sněžnice si užijete i na Šumavě

Krásné turistické stezky vhodné pro vycházku na sněžnicích najdete také na Šumavě. Správa Národního parku Šumava navíc každoročně pořádá i speciální turistické výpravy do míst, které nejsou běžně přístupné. Výlety na sněžnicích na Šumavě nebývají náročné a jsou vhodné i pro rekreační turisty. Obvykle nejsou delší než 5 km. Pokud nemáte vlastní sněžnice, nevadí, můžete si je zapůjčit na místě. Na Šumavě si můžete udělat vycházku na Horní Plané, na Modravsku, Hartmanicku a dalších oblastech. Aktuální stav běžeckých tras najdete na internetových stránkách NP Šumava.

Další místa v ČR

Zasněžených míst pyšnících se nádhernou okolní krajinou je v Česku opravdu hodně. Je proto spousta oblastí, kam můžete na sněžnicích vyrazit. Pokud jste z Moravy, pak si nenechte ujít tři zajímavé trasy v okolí Nového Města na Moravě. Vychutnat si můžete i toulky na sněžnicích po zapomenutých částech Javorníků, do kterých se jen tak nepodíváte.

Na sněžnice na Slovensko

Pokud se chystáte na hory na Slovensko a máte doma sněžnice, určitě je s sebou přibalte. Na Slovensku je řada oblastí, kam na sněžnice. Zmiňme například přechod hřebene Malé Fatry, vycházku na sněžnicích si užijete také v oblasti Velké Fatry.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno