Klokaní maso

Ačkoliv můžeme považovat klokaní maso za exotické, seženeme ho u nás docela jednoduše. V hluboce zmrazené podobě se dováží z Austrálie a jeho příprava je stále oblíbenější. Klokaní maso je chutné, křehké a zdravé, proč si jej nevyzkoušet připravit doma?

KlokanAť už dáváte přednost zdravému stravování nebo rádi ochutnáváte netradiční produkty, klokaní maso si oblíbíte. Fakt, že klokani žijí ve velké míře v Austrálii, ví i děti na základní škole. Není proto žádným překvapením, že se klokaní maso vyváží ve velkém do Evropy a celého světa právě z Austrálie. Na pulty obchodů se dodává ve velkém vakuovém balení, které je hluboce zmrazené. Při dodržení zásad manipulace s masem tak může bez jakýchkoliv obtíží procestovat i na druhou stranu zeměkoule, zachová si přitom svou chuť a křehkost. Ačkoliv je klokaní maso stále exkluzivní, už není zdaleka jen výsadou prestižních restaurací. Setkat se s ním můžete v bufetech, nabízí je caterignové společnosti, také si můžete klokaní maso zakoupit v syrové podobě a pokusit se o jeho přípravu u vás doma.

Chuť klokaního masa a odlov

Klokaní maso je velmi křehké. Je červené a řadí se do kategorie zvěřiny. Z námi známých druhů zvěřiny je klokaní maso nejpodobnější srnčímu, a to jak z hlediska vzhledu, tak i chutě a vůně. Myslíte si, že zabíjení klokanů hraničí s pytlačením? Pak jste na omylu. Zatímco pro nás je klokan exotickým zvířetem, v Austrálii dochází často k přemnožení. Existují desítky druhů klokanů a pro maso se může zpracovávat jen několik druhů. Ty se mohou navíc lovit jen v případě, došlo-li k jejich přemnožení a jako škodná spasou veškeré porosty, které jsou určené pro chovný dobytek.

Klokaní maso je nízkotučné a zdravé

Klokaní maso si získalo svou oblibu především pro nízký obsah tuku. Řadí se tak mezi nejzdravější druhy masa, čímž hravě předbíhá maso hovězí, vepřové i jehněčí. Překvapením je fakt, že obsahuje dokonce méně tuku než kuřecí maso, které se už samo o sobě považuje za nízkotučné. Ve srovnání s kuřecím masem však to klokaní obsahuje mnohem větší množství bílkovin, je tak pro plnohodnotnou výživu vhodnější. Jedná se o červené maso s nízkým obsahem cholesterolu, navíc se pyšní i velkým obsahem různých minerálů.

Příprava klokaního maso

Až příště na pultech obchodů klokaní maso uvidíte, alespoň pro jednou jej vložte do svého nákupního košíku a jeho zpracování si doma vyzkoušejte. Příprava klokaního masa se od jiných druhů mas neliší, hodí se pro přípravků řízků, guláše a dalších masových pokrmů. Při vaření klokaního masa si jen dávejte pozor na to, aby v průběhu tepelné úpravy nedošlo k jeho vychladnutí a následnému ohřevu. Takové maso ztuhne a je prakticky nekonzumovatelné, proto je třeba jej připravit „v jednom tahu“.

3 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den. Píšete o tom, jak snadné je sehnat klokaní maso. Prosím, můžete mi dát typ, kde bych ho mohl skutečně koupit?
    Na internetu to tedy nemohu najít a v obchodech už tuplem.
    Díky za zprávu
    vb

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno