Domů Ostatní Reklamní články Krosové kolo 28 palců od AUTHOR vs. krosové kolo Leader Fox

Krosové kolo 28 palců od AUTHOR vs. krosové kolo Leader Fox

Současný trh s krosovými koly je vskutku rozmanitý, přičemž narazíte na pestrou škálu značek. Pokud preferujete tuzemské výrobce, potom se vám nabízejí přední značky jako AUTHOR a Leader Fox. V okamžiku, kdy se pustíte do výběru krosového kola, byste měli vědět, na co si dát pozor, co jednotlivé modely nabízejí a jak vůbec postupovat.

Krosové kolo značky AUTHOR

AUTHOR je ryze česká společnost, která vznikla v roce 1990. V té době však působila pod názvem Universe Agency a pod značkou AUTHOR začala vystupovat až o tři roky později. Krosové kolo AUTHOR patří už mnoho let mezi nejoblíbenější krosová kola u nás.

V první řadě byste si měli ujasnit, v jaké cenové kategorii jste ochotni krosové kolo zakoupit, protože sehnat se dají varianty za necelých 11 000 korun i za necelých 15 000 korun. Pokud bychom vzali v potaz levnější alternativu, například dámské provedení AUTHOR Integra, potom se můžete těšit na duralové rámy a odpruženou přední vidlici RST Neon. O rychlé zastavení se postarají brzdy TREKTRO V a ostatní komponenty jako přesmykač, měnič, řazení či vícekolečko jsou od značky SHIMANO. Váha kola je 13,4 kilogramů a počet rychlostí je 27, takže s takovým kolem můžete klidně vyrazit i na delší jízdy.

Author Integra 19" bílá/oranžová 2018

Krosové kolo značky Leader Fox

Dalším tradičním českým výrobcem jízdních kol je Leader Fox, který sídlí v Českých Budějovicích. Vznikl o něco později než předchozí podnik, a to v roce 1996. V produktovém portfoliu firmy najdete kromě krosových kol také elektrokola, dětská kola, odrážedla či tříkolky.

Jelikož chceme porovnat obě značky, tak vezmeme krosové kolo stejné cenové kategorie jako AUTHOR Integra. Velice populární je třeba pánské krosové kolo Leader Fox Away, jehož komponenty jsou také od firmy SHIMANO.

Leader Fox Away 19" černá/oranžová 2019

Vidlice je odpružená a cyklistické kolo, přestože stojí necelých 9 000 korun, uspokojí i náročné sportovce. Počet rychlostí je už o něco menší, a to 21. Stejně tak i váha je o něco vyšší, a to 14,4 kilogramů.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno