Kuřecí paličky v troubě

Hledáte rychlý, ale přitom chutný recept na oběd nebo večeři? Dnes máme pro vás kuřecí paličky v troubě. Chutnají báječně, a i když na první pohled vypadají složitě, příliš mnoho času vám zaručeně nezaberou.

Jde o recept, který si oblíbí strávníci každého věku – od dětí až po seniory, byť pro první skupinu jedlíků doporučujeme trochu ubrat z pikantních ingrediencí. Koneckonců – recept je tak dobrý, že v něm nakonec chilli ani nepotřebujete.

Pečená kuřecí stehna v troubě

Vsaďte na jednoduchost a vše se povede

Seznam ingrediencí není nijak náročný a všechny je nejspíš najdete ve spíži, kromě kuřecího masa se neobejde také kupříkladu bez olivového oleje, worcesterské omáčky alias worchesteru, sójové omáčky, medu a citronové šťávy. Klíč ovšem spočívá ve výběru těch opravdu kvalitních ingrediencí. S podřadným olivovým olejem a nejlevnější sojovkou totiž příliš velké zázraky neprovedete. A o medu a dalších potřebných potravinách platí totéž. Mimochodem – celá marináda v uvedeném množství vystačí na 6–8 kuřecích paliček.

Jaké ingredience budou třeba

Tady vám přinášíme kompletní seznam včetně potřebného množství a gramáží. Jak vidíte, opravdu nic na tom není a s trochou štěstí nebudete muset vůbec na nákup.

  • 6–8 kuřecích paliček
  • 1 střední cibule
  • 2 stroužky česneku
  • 4 polévkové lžíce olivového oleje
  • 1 ks nasekané chilli papričky bez semínek
  • 1 polévková lžíce citronové šťávy
  • 1 polévková lžíce worcesterské omáčky
  • 2 polévkové lžíce sójové omáčky
  • 1 polévková lžíce medu

Jak na přípravu receptu – začněte přípravou masa

Nejdříve si připravte 6–8 kuřecích paliček. Dobře je omyjte a osušte. Zkontrolujte také, jestli na nich náhodou nejsou zbytky toulců od peří nebo jiné nečistoty. Usušené paličky odložte stranou. Chvilka poležení na čerstvém vzduchu jim určitě neublíží. A déle tam určitě nebudou, protože příprava marinády zase tolik času nezabere.

Na řadu přichází samotná marináda

Teď by vám do rukou měla přijít jedna střední cibule. Nasekejte ji nadrobno a přidejte k ní 2 stroužky česneku, které prolisujete nebo rozdrtíte plochou stranou nože a následně nasekáte nadroboučko. Obojí vložte do mísy a přidejte další ingredience: 4 polévkové lžíce olivového oleje, 1 ks nasekané chilli papričky bez semínek, 1 polévkovou lžíci citronové šťávy, 1 polévkovou lžíci worcesterské omáčky, 2 polévkové lžíce sójové omáčky a jednu polévkovou lžíci medu. Maso do marinády naložte, důkladně ho v ní protáhněte a uložte do chladu, a to nejméně na 12 hodin, aby se paličky mohly báječně namarinovat.

Báječnou tečkou na závěr bude grilování

I když jde původně o recept určený pro přípravu v troubě (v takovém případě stačí vyklopit paličky do pekáčku i s marinádou a upéct dorůžova), skvěle se takto naložené maso dá i grilovat. V tom případě ho zbylou marinádou potírejte a pravidelně otáčejte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno