Malá farma – reality show na ČT1 ze statku

Dokáží dva mladí lidé z Prahy, Honza a Veronika, vybudovat na venkově fungující biofarmu? Pokusí se o to pod dohledem kamer České televize v nové dokumentární reality show Malá farma.

Vysílá ČT1 každou sobotu ve 13:10. Pořad přináší na obrazovky brněnské televizní studio. Režie Igor Chaun.

Zvládnou lidé z města život na venkově? Mohou být domácí produkty a potraviny nejen chutnější a zdravější, ale i levnější než z hypermarketu? Umíme využít to, co nám příroda nabízí, aniž bychom ji ničili? To jsou hlavní otázky, které si klade nová dokumentární reality show Malá farma.

Reality show Malá farma – ekologická farma

Sedmadvacetiletý Honza Macků a třiadvacetiletá Veronika Olivová z Prahy, vítězové konkurzu, souhlasili s tím, že na tři roky odejdou z hlavního města na Šumavu, do Blanského lesa. V prostorách někdejšího německého statku v romantickém Kuklově u Brloha se za tu dobu pokusí vybudovat prosperující ekologickou farmu. Postupně začnou chovat zvířata, nejprve slepice, perličky a králíky, časem také kozy, ovce a prasata. V podhůří vrchu Kleť budou zvelebovat louky i pěstovat domácí skleníkovou zeleninu. Své produkty postupně nabídnou přímo lidem na farmářských trzích nebo restauracím v nedalekém Českém Krumlově. Oba od základů mění svůj život. Romantický sen střízliví v zablácených holínkách.

Reality show Malá farma poradci

Poradci nové reality show ČT jsou pro oblast ekologického zemědělství prof.ing. Jan Moudrý, CSc. z Jihočeské univerzity, pro oblast biopotravin autorka nejčtenější české biokuchařky Hana Zemanová a pro oblast gastronomie a staročeské kuchyně šéfkuchař Pražského kulinářského institutu Václav Frič. Už z tohoto seznamu vyplývá, že kromě emocí z budování ekofarmy se diváci ČT dočkají také informací o zdravých potravinách a mnoha neotřelých kuchařských receptů.

Reality show Malá farma představení účastníků

Jan Macků a Veronika Olivová byli pro hlavní roli v reality show vybráni v dubnu letošního roku ze 42 uchazečů. Ti se přihlásili na základě inzerátů na českých vysokých školách zemědělského a ekologického charakteru. Jan je vystudovaný lesní inženýr, Veronika studuje na České zemědělské univerzitě v Praze obor Krajinné a pozemkové úpravy. Jejich společným koníčkem je chov perliček, Honza je zpěvák a frontman metalové kapely.

Reality show Malá farma online video

Pokud nestihnete reality show Malá farma v televizi, můžete se na ní podívat na internetu online, najdete ji v archivu České televize.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno