Domů Výživa Hubnutí Mančingová dieta na 28 dní

Mančingová dieta na 28 dní

Pokud přemýšlíte nad důkladným očistěním organismu a také nad shozením přebytečných kilogramů a nevíte jak přesně na to, dobrou volbou může být mančingová dieta. Právě o ní tento článek pojednáva. o co se jedná, k čemu je dobrá a jak ji uskutečnit?

Antónia Mančingová

Dříve, než začneme rozebírat, k čemu je samotná dieta dobrá a jak ji držet, si představíme ženu, podle které je ona dieta pojmenovaná. Dietu vymyslela Antónia Mančingová. Je známou autorkou knihy Zhubněte jednou pro vždy. Kniha se stala naprostým bestsellerem a pomohla zhubnout i pročistit organismus spoustě lidem. Mančingová dieta tak vychází přímo od ní.

Mančingová dieta

DietaTento typ diety slouží jako detoxikační nástroj. Slouží k očištění krve, střev, lymfatického systému včetně sleziny, jater i dýchacích a močových cest. Ačkoliv tento typ diety není primárně určen pro ztrátu přebytečného tuku, díky očistě organismu od škodlivých a přebytečných látek přijdete i o velké množství tukové tkáně. Mančingová dieta však slouží jako příprava pro dělenou stravu, tento způsob stravování by měl přijít po 28 denní dietní kúře.

Princip mančingové diety

Samotná mangčingová dieta je založena na ton, že po dobu 28 dní budete jíst přesně to, co je předepsáno a nic navíc. Jídelníček je rozdělen na snídani, oběd a večeři, přičemž předepsané potraviny můžete konzumovat prakticky v neomezené míře. Při držení této diety se počítá s tím, že během ní nebude vykonávána žádná fyzická činnost navíc. Dieta je založena na konzumaci velkého množství zeleniny a zvýšeného příjmu tekutin. Najdeme v ní také ryby, luštěniny, kuřecí maso či mléčné výrobky, nemusíte tak mít obavy z nedostatku příjmu bílkovin. Tuto dietu však dřte jen po předepsaných 28 dní, delší stravování v takovém režimu by pro tělo nebylo zdravé.

Pitný režim

Pro správný postup diety je velmi důležité dbát na zvýšený pitný režim. Ačkoliv bychom mohli předpokládat, že základem dodržování pitného režimu je popíjení obyčejné pitné vody, je to zde trochu jinak. Mančingová doporučuje pít denně 3-4 litry vody, ovšem převařené a teplé. Převařenou vodu můžete osladit medem a ochutit citronem. Během detoxikačního programu vynechte příjem sladkých nápojů a alkoholu.

Kvalitní potraviny

Pokud chcete, aby měla mančingová dieta kýžené úspěchy, začněte u samotného výběru kvalitních potravin. Je třeba si uvědomit, že mančingová dieta je založena na konzumaci velkého množství zeleniny a také ovoce. Právě tyto potraviny, které kupujeme v běžných řetězcích, bývají ošetřeny řadou látek, které našemu organismu škodí. Proto je důležité se během detoxikační kúry zaměřit na nákup potravin v bio kvalitě. Jen tak bude očista organismu úspěšná, nemůžeme přeci očekávat, že tělo očistíme potravinami, které sami obsahují nezdravé a nebezpečné látky.

Mančingovou dietu v plném znění můžete najít ve zmíněné knize. Pokud dodržíte pokyny, které Antonia Mančingová předkládá, můžete se asi po měsíci těšit z dobré nálady, zdravého vzhledu i dostatku energie.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno