Maralí kořen – účinky

Maralí kořen, označovaný také jako parcha, je trvalka s velkým oddenkem. Velmi často se používá pro léčení a je známý pro schopnost posilovat imunitu, zlepšit paměť i udržet pevné kosti.

Maralí kořen čili parcha saflorovitá je asijská léčivá rostlina. Na první pohled vypadá jako bodlák, nemá však ostny. Používá se v lidovém léčitelství Sibiře, kde také roste v největší míře. Má podobné účinky jako pro nás dostupnější ženšen. Maralí kořen dorůstá délky cca 1 metr. Maralí kořen je pojmenovaný podle jelenů Marali, kteří na Sibiři žijí a tuto rostlinu vyhrabávají. Rostlina odolává i silným mrazům. Již od pradávna slouží k doplnění energie místním obyvatelům Sibiře, kteří to především v krutých zimách obzvláště potřebují.

Léčivé účinky rostliny

Maralí kořen se vyznačuje celou řadou léčivých účinků, díky kterým si získal pověst vzácné léčivky. Nejčastěji se maralí kořen používá k posílení psychiky a imunitního systému. Pokud se cítíte unavení, vyčerpaní a zahořklí, přípravou bylinného čaje si svůj stav zlepšíte. Maralí kořen má rovněž povzbuzující účinky, zlepšuje paměť i centrální nervovou soustavu.

Maralím kořenem proti vážným nemocem

Bylinné odvary z maralího kořene neslouží jenom k doplnění energie a podpoře psychiky. Rovněž se používají při léčbě boreliózy či mononukleózy. V případě, že se cítíte extrémně unavení a jste na hranici kolapsu, podáním přípravků z maralího kořene může problém vyřešit. Použití této léčivky vede rovněž k posílení kostí, ke snížení hladiny krevního cukru i cholesterolu a ke zrychlení růstu svalů. Maralí kořen tak využijí i sportovci a kulturisté.

Proti škodlivým látkám

Chcete svůj organismus pročistit a zbavit se zdraví škodlivých látek? Maralí kořen z těla vyplaví nežádoucí a nebezpečné toxiny, a to i včetně alkoloidů. Pokud vás trápí problémy s játry, zbystřete. Tato léčivka totiž přispívá k jejich regeneraci. Zmiňme i podporu erekci, odstraňování nechutenství, afrodiziakální účinky či řešení problému s neplodností.

Jak maralí kořen užívat

U této rostliny se k léčivým účelům používá kořen i list, největších účinků se dosahuje použitím kořene. Nejlepším způsobem využití maralího kořene je příprava tinktury, kterou budete po půl lžičce podávat každé ráno. Připravit lze také čaj nebo nálev. Pití čaje je oblíbené i při problémech s usínáním. K přípravě léčivého čaje lze použít i semena. Po třítýdenním užívání doporučujeme 2 týdny pauzu, účinky rostliny se tím zvýší.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno