Medvědí maso

Pokud rádi experimentujete a chcete ochutnat něco opravdu netradičního a exkluzivního, sáhněte po medvědím mase. Sehnat ho je dost obtížné, navíc je velmi drahé, pokud se vám to ale podaří, budete mít možnost zažít výraznou chuť a silné aroma. Čas od času se objeví i na menu luxusních restaurací.

Maso z medvěda

Maso z medvěda je pro opravdové gurmány. Patří mezi nejdražší masa vůbec, protože sehnat jej je nadlidský výkon. I přesto není příprava masa z medvěda ani u nás žádnou výjimkou, některé restaurace se jeho přípravou pyšní už desítky let. Pečené maso z medvěda bylo také oblíbenou specialitou na carském dvoře. Lidé mají touhu po objevování nových chutí v sobě, proto se na pultech obchodů setkáme s masem klokaním, krokodýlím a medvěd není výjimkou. Pro jelení maso přitom nemusíme daleko, k sehnání je na Slovensku, ale jen ve velmi omezeném množství. Proto je také jeho cena velmi vysoká. Medvědí maso musí samozřejmě projít veškerými testy a podléhá přísnými veterinárními opatřeními. Tím jeho cena stoupá.Medvědí maso

 

Kde ochutnat medvědí maso

Pokud byste chtěli ochutnat maso z medvěda, budete muset zajít do jedné z luxusních restaurací nebo navštívit festival gastronomie. Na jídelních listech restaurací pokrmy z medvěda pravděpodobně neuvidíte, jedná se o sezónní záležitost, která se může objevit jen několikrát do roka. Běžné restaurace se přípravě masa z medvěda vyhýbají, jelikož je jeho příprava obtížná. Každý kus vyžaduje individuální přípravu a dobu vaření či pečení, proto je pro přípravu ve větším množství nevhodný. Maso z medvěda se tak stalo lákadlem těch nejluxusnějších restaurací, také exkluzivním pokrmem na slavnostech jídla a pití a různých food festivalech.

Chuť masa z medvěda

Nejchutnější a nejjemnější maso je z medvědů jednoročních a dvouročních. Před tepelnou úpravou se maso nakládá do mořidla, aby zkřehlo a nemělo tak výrazné aroma. Z medvěda se zpracovávají různé části stejně jako u jiné zvěřiny, nejčastěji však kýty. Medvědí maso chutná podobně jako hovězí vysoké kvality, může být ale mírně sladší. Někteří naopak přirovnávají maso k vepřovému nebo jiné zvěřině.

Možnosti přípravy

Medvědí maso lze připravit různými způsoby. Servíruje se s omáčkami, připravuje se z něj paštika. Připravuje se pečením i dušením, moderní restaurace často vychází ze starých receptů a upravují je moderními způsoby. Setkat se můžete i s medvědím masem pečeným na černém pivu. Francouzské medvědí ragú či medvědí plec jsou jen jedním z mnoha variací tohoto luxusního a zřídkakdy připravovaného masa.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno