Melounova dřeň

Léto je časem ovoce a vůbec zahradní úrody. Ovšem i ta z z obchodu se dá rychle a levně zpracovat tak, abyste si skvělou chuť uchovali i na zimní měsíce. Skvělým příkladem je třeba melounova dřeň.

Vlastně bychom mohli říkat i melounová zmrzlina, ovšem tento výraz není tak docela korektní. Pod pojmem zmrzlina si totiž představíme něco pracného a kalorického a přitom melounová dřeň je jejím pravým opakem. Je to vlastně takový sorbet, hotový za pět minut.

Na melounovou dřeň potřebujete jen 4 ingredience

Základem je samozřejmě zralý meloun. Ten poznáte v obchodech jednoduše – má totiž uschlou a hnědou stopku a na poklep zní dutě. Jedině takový vám přinese ten správný chuťový zážitek. Připravte si asi tak půl kila melounové dužiny a k tomu přidejte:

  • 1 citron
  • dvě lžíce smetany ke šlehání čím tučnější, tím lepší)
  • cukr s mátou (4 lžíce)

Začněte přípravou melounu

Pokud vám množství cukru přijde příliš vysoké, nebojte se. Finální sladkost si samozřejmě můžete doladit podle sebe. Ze všeho nejdříve však začněte tím, že dobře omyjete meloun, zbavíte ho slupky a nakrájíte na malé kostičky. Vybírejte ten bezsemenný, protože pokud vsadíte na klasiku, budete muset ten černý nepořádek z červené dužiny pracně vybírat. Do dřeně totiž nelze semena použít ani náhodou.

Vše rozmixujte a dochuťte

Takto připravený meloun vložte do mixéru a rozmíchejte. Poté přidejte šťávu z jednoho citronu (stačí střední velikosti) a ještě jednou promixujte. Citronu se nebojte, zajistí zmrzlině tu správnou svěžest a lehkost.

Místo cukru lze použít i sirup

Nakonec přijde do zmrzliny ještě smetana s co nejvyšší tučností a samozřejmě i cukr. Čtyři lžíce promíchejte s menší hrstí nadrobno nasekané máty. Ovšem pokud si chcete přípravu občerstvení tak trochu usnadnit, vsaďte na snadno dostupný mátový sirup. Tím nic nezkazíte, naopak. Výsledek bude mnohem chutnější a jednodušší na přípravu.

Nakonec vše ušlehejte ponorným mixérem tak, aby se na povrchu dřeně začala tvořit pěna. Teprve tehdy poznáte, že máte hotovo a můžete začít mrazit.

Pozor na správný postup mrazení

Nakonec melounovou dřeň přelijte do vhodné nádoby s víkem a dejte zamrazit. Ovšem pozor, tento proces se nesmí odehrávat najednou. V takovém případě se vám totiž ve dřeni nadělají krystalky ledu a rozhodně nepůjde o nijak estetický zážitek (citlivější jedinci si dokonce mohou při lízání poranit jazyk). Takže co tedy s tím? Vsaďte na profesionální postup přípravy sorbetu.

Ten říká, že musíte směs až do úplného zmrznutí v mrazáku každou půlhodinu zamíchat. Je to sice trochu pracné, ale rozhodně to stojí za to. Výsledkem bude hedvábně hladký sorbet, který jakoby z oka vypadl tomu z cukrárny. Už nikdy nebudete chtít dělat jiný, to vám garantujeme.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno