Meruňková dřeň

Zpracujte sezónní ovoce do posledního kousku. Například na přezrálé meruňky bude meruňková dřeň přímo ideální. Naučte se ji zpracovat rychle a chutně pěkně krok za krokem. Uvidíte, že vaši strávníci budou spokojeni.

Receptů na rychlé, svěží a chutné letní dezerty není nikdy dost. A co jiného by v nich mělo hrát prim, než právě báječně zralé a šťavnaté ovoce? A pokud jeho chuťové vlastnosti ještě podpoříte, získáte chuť, které se jen tak něco nevyrovná.

Zavařování meruněk

Ingredience na meruňkovou dřeň

Jak jsme už prozradili výše, nejvíce si dejte záležet právě na meruňkách. Měly by být báječně měkké, skoro až na hniličku. Zkrátka a dobře takové, které načerpaly nejvíce přírodního sluníčka a teď vám ho dokáží vrátit v podobě báječné chuti. Na dvě porce jich budete potřebovat asi 200 gramů. A co k nim ještě přidat?

  • 400 gramů třtinového cukru
  • 2 limetky

Začněte zpracování dřeně

Použité meruňky dobře omyjte a odpeckujte. Poté je vložte do mixéru a zpracujte společně s cukrem. Nakonec přidejte šťávu z limetek (v nouzi lze použít i citronovou) a ještě jednou rozmixujte. Výsledná směs by měla být co nejhladší.

Naplňte do formiček a nechte zmrazit

Jakmile budete mít rozmixováno, najděte vhodné malé krabičky nebo přímo formičky a meruňkovou dřeň do nich nalijte. Rovnoměrně ji uhlaďte a vše vložte do mrazáku. Počkejte, dokud hmota nezmrzne. A jak ji poté servírovat? Zmrzlou meruňkovou dřeň byste jen stěží dostali z krabičky. Nechte ji tedy před konzumací deset minut povolit. Poté odeberte příslušnou porci a vše opět vraťte do mrazáku.

Připravit si můžete i meruňkový džem

Máte přezrálých meruněk víc, než můžete rozumně sníst? Pak vsaďte na další recept, který žádného milovníka ovoce nenechá chladným. Lahodný meruňkový džem vám vydrží až do zimy a bude chutnat stejně jako ve chvíli, kdy jste ho připravili.

Meruňkový džem ingredience

  • 1 kg čerstvých meruněk sklenice
  • 250 gramů cukru
  • šťáva z jednoho citronu

Meruňkový džem není obtížné připravit. Musíte jen zachovávat několik základních bodů, s nimiž vám práce půjde skvěle od ruky. Výsledkem tohoto postupu budou 3 sklenice meruňkového džemu, každá o objemu 300 ml.

Cukr stačí vzít úplně obyčejný

Na výrobu meruňkového vám bude stačit úplně běžný jemný cukr. Z citronu pak použijte pouze šťávu, takže pokud jste ho pořídili v biokvalitě, pak jeho kůru uplatněte někde jinde. Byla by totiž škoda ji nepoužít, když neobsahuje žádné pesticidy, vosky ani nic podobného. Citronová šťáva nádherně zvýrazní chuť ovoce a použití kůry by ji naopak upozadilo. A to určitě nechceme. Hotový meruňkový džem je báječně kyselý a sladký zároveň. A potěší nás i krásnou, intenzivní oranžovou barvou.

A jak ho připravit? Odpeckované meruňky vložte do hrnce s ostatními ingrediencemi. Vařte, odkud se nerozvaří. Poté nalijte do sklenic a zavíčkujte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno