Mleté maso na špejli

Nápady na přípravu zajímavých receptů pro grilování jsou vždy vysoce ceněné. Hledáte recept s minimem přípravy, ale zato s velkým efektem? Pak vsaďte na mleté maso na špejli. Jeho jediným tajemstvím je správné dochucení – a právě s tím vám poradíme.

Tento recept má základ v turecké kuchyni – stačí se koneckonců podívat na seznam použitých ingrediencí v čele s bylinkami, kterým vévodí koriandr. Ten dokáže být velmi výrazný, proto musíte být při jeho přidávání velmi opatrní. Jednoznačně se vám to ovšem vyplatí. A jak tedy na to?

Ingredience na ochucení masa

Stačí sáhnout do spíže nebo do lednice a okamžitě budete mít vše, co pro tento recept potřebujete. Popsané ingredience vystačí na 600 gramů mletého masa.

  • 1 střední vejce
  • 1 kávová lžička mletá paprika sladká
  • 1 polovina kávové lžičky uzené papriky
  • 1 kávová lžička koriandru
  • 3 polévkové lžíce strouhanky
  • 1 čtvrtina lžičky kmínu
  • podle chuti sůl
  • podle chuti pepř mletý

A co si tímhle seznamem počít?

Ochuťte maso na jedničku

Do mísy vložte mleté maso a dochuťte ho. Nejlepší je použití kuchyňského robota, ovšem vystačíte si i s ruční prací, pokud budete třeba. A co by mělo do směsi přijít? Nejdříve jedno střední vejce. To zajistí, že bude maso na špejli držet pohromadě. Následuje veškeré koření – tedy jedna kávová lžička mleté papriky sladké, jedna polovina kávové lžičky uzené papriky, jedna kávová lžička koriandru, tři polévkové lžíce strouhanky, jedna čtvrtina lžičky kmínu, podle chuti sůl a podle chuti mletý pepř.

Maso napíchněte na špejle

Pracujte opravdu důkladně, aby se všechny ingredience bez potíží spojily. Jakmile budete mít hotovo, vytvořte ze směsi množství menších válečků. Ty napíchněte na vhodné špejle – pořiďte si raději ty grilovací. Obyčejné kuchyňské by nemusely mít takový efekt. A jak postupovat dál?

Maso ogrilujte dozlatova ze všech stran

Není to nijak složité. Rozpalte gril a maso položte na mřížku. Rovnoměrně ho otáčejte tak, aby se propeklo a opeklo ze všech stran. Podle velikosti válečků to bude trvat 6-8 minut. Doporučujeme jedno mleté maso na špejli sundat z plamene a jednoduše ochutnat. Poté už stačí jen servírovat.

S čím tento pokrm konzumovat

Chcete-li se držet původní tradice, pak si připravte dip z jogurtu, zakysané smetany a pažitky. Budete potřebovat 100 ml bílého jogurtu a 100 ml zakysané smetany. Obojí smíchejte, dochuťte hrstí pažitky a podávejte. Maso velmi příjemně zjemní, a pokud si k tomu navíc dopřejete zeleninový salát, pak získáte rychlou a snadnou večeři pro celou rodinu.

Na co si dát při přípravě receptu pozor

Maso volte s tučností okolo 20 %, aby si zachovalo dostatek chuti. Pepř se vždy snažte čerstvě pomlít a doporučujeme použít i uzenou papriku. Má výraznou chuť.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno