Myslíte, že hokej mohou hrát pouze talentovaní hokejisté? Nenechte se mýlit

Jágrové, Haškové, Plekancové, Dopitové z vás asi nebudou. Ale pokud je vám méně než dvanáct, třináct let, možná máte šanci dotáhnout se na mladé hráče, kteří hrají českou extraligu nebo trochu nižší soutěže. Nevystačíte si s pouhým talentem. Důležitým bojům o přední příčky tabulky předchází léta dřiny na kluzišti i přípravy v kondičním centru, tělocvičně a posilovně. Nestačí si pouze nazout brusle a kroužit stovky hodin na ledě s hokejkou a pukem. Vzpomeňte si na Jardu Jágra, kolik tisíc dřepů se zátěží denně dělal, aby posílil všechny důležité svaly.

Stovky hodin v posilovně připraví sportovce na hodiny strávené na ledě s pukem a hokejkou

Stoprocentní fyzička, kondička, výdrž, bruslařské umění, taktická hra, hokej hraný dopředu i dozadu, bezchybné čtení hry, chytání nahrávek i vysílání přesných přihrávek – to vše dohromady stojí za uměním, jímž nás oblažují hokejisté. Ať už jim fandíme z hlediště stadionu, či u televizních obrazovek v obýváku, hospodě nebo na velkoplošném plátně při veřejné projekci. Každý hráčbrankář, útočník i obránce – tráví hodiny v posilovně, bazénu, při běhání i ve zmíněném kondičním centru. Počítejte s tím, že pokud se vy nebo vaši potomci budou chtít věnovat hokeji více než na amatérské úrovni, hodně času jim spolkne především příprava.

Hokej

Přípravu z jiného sportu v pohodě zúročíte při hokeji

V momentě, kdy si sportovci nazují brusle, hokejka s pukem se jim stanou nerozlučnými kamarády, dovedou zúročit litry potu a stovky hodin strávených při posilování i v suchém tréninku. Jestliže jste na tvrdou kondiční a fyzickou přípravu zvyklí z jiného sportu, nechybí vám zápal pro kolektivní hru, na ledě se pohybujete skoro jako na asfaltu, stane se vaší samozřejmou denní součástí hokejová výbava. Jste totiž připraven začít hrát tento krásný, drsný, rychlý sport.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno