Nálev na červenou řepu

Hledáte zajímavý tip na zdravou přílohu? Vyzkoušejte náš nálev na červenou řepu. Potěší vás svou jedinečnou chutí i jednoduchou přípravou. A použít ho lze opravdu na cokoliv – i na mnohé druhy jiné zeleniny, jež s řepou vlastně nemají nic společného.

Červená řepa nabídne množství pozitiv

A proč bychom vlastně tuhle opomíjenou zeleninu měli jíst? Budete překvapeni, ale najdete v ní celou řadu důležitých látek. Jde zejména o vitamín C, kyselinu listovou, vitamín B6, hořčík, draslík, fosfor, mangan, železo a samozřejmě také antioxidanty, na což nás upozorní její jasně červená barva. A abychom všechny tyto skvělé pomocníky pro zdraví zachovali, měli bychom vsadit na šetrnou přípravu řepy. A to je právě prostřednictvím nálevu opravdu snadné.

Co budete potřebovat na chutný a rychle hotový nálev

Seznam ingrediencí není nijak dlouhý ani složitý. Rozpis platí na dva kilogramy červené řepy, takže chcete-li si této dobroty připravit více (nebo naopak méně), pak si jednoduše potřebné množství ingrediencí upravte podle potřeby.

  • 1 kávová lžička soli
  • 1 litr vody
  • 100 gramů cukru krystal
  • 0,3 litru octa 8%

V zásadě tu při výběru ingrediencí není co zkazit, pouze si dejte pozor na to, jakou používáte sůl. Ta se složením obohaceným o jód má totiž tendenci v tomto receptu hořknout.

Povařte si řepu pěkně doměkka

Je to opravdu jednoduché. Nejdříve červenou řepu pořádně omyjte. Ale pokud možno ji neokrajujte, ani z ní neodlamujte všechny listy – část řapíků by měla zůstat, aby při vaření zbytečně neunikala šťáva do vody. Bulvu vařte vcelku asi hodinu, ovšem máte-li více menších řep, pak by vám mělo stačit i jen 20 minut. Jakmile bude uvařená doměkka, nechte ji vychladnout.

Pusťte se do přípravy nálevu

Vezměte všechny ingredience na nálev a společně je provařte. Dobře míchejte, aby se cukr i sůl beze zbytku rozpustily. Mezitím nastrouhejte červenou řepu nahrubo a napěchujte ji do sklenic. Ty předem vypařte a vymyjte.

Nálev nalijte na řepu, dobře uzavřete a 20 minut sterilujte. Po vychladnutí uložte do spíže a do konzumace se pusťte nejdříve po dvou týdnech. Vše se totiž rozleží a bude vám mnohem lépe chutnat. Však uvidíte sami.

Jak se zbavit červeného zabarvení rukou od řepy

Vsaďte na spojení citronu a jedlé sody. Vlastně je to docela jednoduché. Citron rozkrojte a posypte přibližně lžičkou obyčejné jedlé sody. A rázem budete v ruce držet šetrný peeling. Tím potom několik minut přejíždějte po místech, která vás trápí.

Nechte ještě pár minut citron působit. Po této době kůži omyjte, ošetřete hydratačním krémem a na noc pokožku zabalte do tlusté ponožky nebo jiné vhodné textilie. Jakmile ji ráno opět z jejího měkkého sevření vysvobodíte, nebudete se stačit divit, jak krásná najednou je.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno