Nejlidnatější města a státy světa

V současné době žije na planetě Zemi kolem 7,2 miliardy lidí. K nejlidnatějším státům světa patří Čína a Indie, z nichž každý má více než jednu miliardu obyvatel. Nejlidnatějším městem světa je pak japonské Tokio, která má takřka 37 milionů obyvatel.

Nejlidnatější město světa

Nejlidnatějším městem světa je japonské Tokio, které má spolu s předměstími takřka 37 milionů obyvatel. Názvem Tokio je přitom v zahraničí označováno souvislé osídlení, které se skládá z několika prefektur.

Tokio

Ostatní nejlidnatější města světa

Která další města patří na Zemi k těm nejlidnatějším? Soul v Jižní Korey (20,5 milionů obyvatel), Mexico City v Mexiku (20,45 milionů obyvatel), New York ve Spojených státech amerických (19,75 milionů obyvatel), Bombaj v Indii (19,2 milionů obyvatel), Jakarta v Indonésii (18,9 milionů obyvatel), Sao Paulo v Brazílii (18,85 milionů obyvatel), Dillí v Indii (18,6 milionů obyvatel), Osaka-Kobe-Kjóto v Japonsku (17,4 milionů obyvatel) nebo Šanghaj v Číně (16,7 milionů obyvatel).

Nejlidnatější města Evropy

Nejlidnatějším městem Evropy je ruská Moskva, v níž žije více než 11,5 milionu obyvatel. Městem s druhým nejvyšším počtem obyvatel v Evropě je britský Londýn, který je se svými 8,3 milionu obyvatel zároveň nejlidnatějším městem Evropské unie.

Třetí až pátá příčka                                                                   

Třetím nejlidnatějším městem Evropy je ruský Petrohrad (5 milionů obyvatel). Čtvrtou příčku obsadil německý Berlín (3,29 milionu obyvatel) a pátou španělský Madrid (3,26 milionu obyvatel).

Nejlidnatější stát světa

Nejlidnatějším státem světa je Čína (oficiální název: Čínská lidová republiky), která měla k 30. dubnu 2014 1,355 miliardy obyvatel. Obyvatelé Číny přitom tvoří 19,13 procenta světové populace. V Číně ovšem nežijí pouze Číňané, ale ještě několik dalších etnik. Z těchto etnik jsou nejpočetnější Čuangové (15,5 milionů), Mandžuové (9,8 milionů) a Chuejové (8,6 milionů).

Druhý nejlidnatější stát světa

Druhým nelidnatějším státem světa je Indie, která stejně jako Čína přesáhla magickou hranici jedné miliardy obyvatel. K 30. dubna 2014 žilo v Indii konkrétně 1,236 miliardy lidí, jež tvoří celkem 17 procent světové populace. Podobně jako v Číně žijí v Indii různé etnické skupiny, které mluví různými jazyky a vyznávají i různá náboženství.

Ostatní nejlidnatější státy

Třetí příčku v počtu obyvatel obsadily Spojené státy americké, které mají 318,892 milionů obyvatel. Poté následuje Indonésie (253,609 milionů obyvatel), Brazílie (202,656 milionů obyvatel), Pákistán (196,174 milionů obyvatel), Nigérie (177,155 milionů obyvatel), Bangladéš (166,280 milionů obyvatel), Rusko (142,470 milionů obyvatel) a Japonsko (127,103).

1 komentář

  1. Ahoj, super článek. Loni jsme s manželkou byli na dovolené v Indonésii a při té příležitosti jsme navštívili i Jakartu. Město, které nikdy nespí a je klidně možnost, že se tam i opůlnoci dostanete do dopravní zácpy. Na druhou stranu si v pohodě nakoupíte ve 2 ráno ve večerce 🙂
    Do budoucna bych se ale Jakartě vyhnul a raději navštívil přírodu neturistických ostrovů. V lednu tam míříme znovu, tentokrát s cestovkou. Budeme na Lomboku a Sulawesi. Moc se těšíme.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno