Nejvyšší hora Jižní Ameriky

Víte, jaká je nejvyšší hora Jižní Ameriky? Je jí Aconcagua a nachází se v západní části Argentiny. Se svými 6 959 metry na mořem je nejvyšší horou na západní a jižní polokouli a současně nejvyšší horou mimo území Asie. Pojďme si o této velké americké hoře říci více.

Aconcagua – nejvyšší hora Jižní Ameriky

Hora Aconcagua je nejvyšší horou Jižní Ameriky a patří jí také celá řada dalších prvenství. V okolí dalších vrcholů působí opravdu monumentálně, jelikož okolní štíty převyšuje až o tisíc metrů. Samotná hora Aconcagua i její široké okolí patří do Přírodního parku Aconcagua. Tato hora je oblíbeným místem mnohých horolezců, pro které je výzvou. Na úbočí řeky se také nachází několik ledovců. Výstup na vrchol hory je vcelku oblíbený, ročně se o to pokusí několik tisíc lidí. Je ale třeba říci, že výstup je nutné nahlásit a zaplatit. Cena činí 700 amerických dolarů, tedy přes 14 tisíc korun.

Nejvyšší hora Jižní Ameriky

Kde se nejvyšší hora Jižní Ameriky nachází

Nejvyšší hora Jižní Ameriky leží v Argentině nedaleko hranic v Chile. Nachází se v pohoří Andy. Konkrétně leží v Andesově horském pásmu a její vrchol se nachází necelých 20 kilometrů od hranic s Chile. Současně se řadí do tzv. koruny planety, což je soubor 7 vrcholů, kde každý je na jednom kontinentu. Korunu planety (Seven Summits) tvoří tyto hory:

  • Aconcagua – Jižní Amerika
  • Mt McKinley – Severní Amerika
  • Elbrus – Evropa
  • Carsztensz Pyramid – Austrálie
  • Mount Everest – Asie
  • Vinson Massif – Antarktida
  • Kilimandžáro – Afrika

Výstup na horu Aconcagua

Jak jsme již uvedli výše, výstup na horu možný je a každý rokem ho podnikne několik tisíc lidí, je ale potřeba získat povolení a zaplatit jej. Pak existují tři základní cesty. Tzv. normální tresa je technicky vcelku jednoduchá, problémem ale bývá nízký atmosferický tlak. Náročnější trasou pro výstup na vrchol nejvyšší hory Jižní Ameriky je tzv. Polská cesta. I ta je ale vhodná pro zkušené turisty, kteří se neřadí mezi profesionální horolezce. Pro profesionály jsou pak určeny cesty na jižní stěně hory, které vyžadují pokročilou horolezeckou techniku. Cesta zahrnuje náročné lezení po skále i extrémně strmém ledu.

Pokud máte rádi výzvy a horolezectví je vaší vášní, naplánujte si cestu na horu Aconcagua. Pokud půjdete klasickou cestou a vezmete s sebou zkušeného lezce, neměl by nastat větší problém. Počítejte však s velkými náklady na dopravu a především na poplatek za vstup na horu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno