Neuznaná reklamace bot

Pořídili jste si novou, krásnou obuv, ale po nějaké době se vám doslova rozpadla na nohou? Ovšem obchodník se příliš nepochlapil a vy teď řešíte to, jak vypadá neuznaná reklamace bot? Nechte si poradit a zjistit vše, co je třeba.

Na reklamaci se připravte už předem. Zjistěte si, jaké podmínky pro reklamaci má ten který obchod a snažte se je dodržovat. Významně tak zvýšíte šanci na úspěšné vyřešení svého případu.

Podívejte se na pravidla

Především je nutné si nastudovat péči, která se k botám váže, rozhodně tedy nemůžete například reklamovat boty, které byly znehodnoceny kupříkladu použitím špatného čistícího prostředku. Ovšem pokud se vám sama od sebe odlepí podrážka, pak to rozhodně důvod k reklamaci je.

Kdy a jak můžete reklamovat

Všeobecně platí, že prodávající může vaše boty přijmout jen v oprávněných případech. Je to zejména tehdy, kdy platí tzv. „neshoda zboží se smlouvou.“ Lhůta k tomu, abyste takovou reklamaci uplatnili, vám běží po dobu dvou let od data nákupu. A to bez ohledu na to, co má prodejce ve svých podmínkách. Toto právo vám dává přímo zákoník.

Už předem se dohodněte na řešení

Jestliže tedy pro vás platí fakt, že jsou boty ještě v záruce, pak můžeme se rozhodnout, jak na samotnou reklamaci. Ve hře je zejména to, zda uplatníme práva vyplývající ze záruky nebo práva spotřebitele. Jinými slovy – poškozené boty je možné vrátit do 14 dnů bez udání důvodu, ale riskujete tak krácení ceny, která vám bude vrácena.

Nemáte čas na reklamaci? Informujte prodávající o problému alespoň písemně

Můžete se stát, že aktuálně pobýváte třeba v zahraničí, ale rádi byste boty reklamovali. Pokud tedy zjistíte, že je zakoupené zboží vadné, pak o tom musíte prodávajícího informovat nejpozději do dvou měsíců ode dne, kdo došlo ke zjištění této vady. Samozřejmě čím dříve se k takovému kroku uchýlíte, tím lépe.

Dejte pozor na všechny náležitosti

Každý obchod může mít také na reklamaci své vlastní podmínky ohledně tiskovin. Vždy však platí, že jakoukoliv reklamaci je třeba podat písemně. Dejte si na tom záležet, mělo by jít o dopis nejlépe s potvrzením data jeho podání. Tedy samozřejmě v případě, že vše posíláte poštou.

A pozor na správné tiskoviny. Mnoho obchodů k tomuto účelu poskytuje své vlastní. Doporučujeme je tedy vytisknout nebo opsat z webu. Pokud obchod tímto doplňkem nedisponuje, musíte nezbytnou reklamaci sepsat sami. A co by v ní mělo být?

  • Osobní údaje,
  • datum uplatnění reklamace
  • a název zboží.

Když vám reklamaci neuznají

Jestliže jste ovšem se svým problémem nepochodili, můžete se obrátit ještě na soudního znalce nebo přímo na soud. Připravte se však na to, že jde o poměrně drahé a časově náročné řešení. Za tu jistotu to však leckdy stojí. To nám můžete věřit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno