Ostružinová přesnídávka

Také se vám letos na zahradě urodilo? Pak se nebojte úrodu zpracovat netradičním způsobem. Ostružinová přesnídávka může být tím správným tipem pro vás. Rozhodně totiž není určena jen pro děti.

Když se řekne přesnídávka, okamžitě si vybavíme něco, co podáváme ke konzumaci dětem, ale vůbec to nemusí být pravda. Naopak. Rozmixované ovoce si můžete jako lehkou svačinu dopřát i vy. Stačí si k němu vzít kousek kvalitního pečiva nebo třeba jogurt a uvidíte, jak vás zasytí.

Ingredience na ostružinovou přesnídávku

Ovšem dělat přesnídávku jen z ostružin se obvykle nevyplácí. I když jsou ze sluníčka krásně zralé, jen málokdy nám zachutnají jen tak samy o sobě. A tím spíše, když jsou promixované. Doporučujeme proto přidat ještě jeden druh sladkého ovoce – nejlépe velmi zralá jablka či hrušky. Vybírejte ty co nejsladší, jinak budete muset přesnídávku doslazovat a to je škoda.

Jaké zvolit poměry ingrediencí

Aby byla ostružinová přesnídávka tak akorát sladká a lahodná, je třeba do ní přidat ovoce v tom správném množství.

  • cca 180 gramů ostružin
  • 250 gramů hrušek
  • máta, kterou přesnídávku ozdobíte

Ostružiny dobře omyjte a osušte. Nejvíce jim svědčí, pokud je jednoduše vysypete na utěrku a necháte pár minut dosušit. Mezitím si připravte hrušky. Nejlepší jsou máslovky s nádherně měkkou dužinou. Oloupejte je, zbavte jádřinců a nakrájejte na menší kousky (předtím je samozřejmě také omyjte).

Za pět minut máte hotovo

Takto připravené ovoce přeneste do mixéru a rozmixujte. Poté ochutnejte a podle chuti doslaďte. Ale nepoužívejte běžný cukr, vsaďte alespoň na ten třtinový nebo ještě lépe melasu. Pokud si hlídáte kalorie, připadají pro vás v úvahu i nejrůznější alternativní sladidla – například erythritol nebo březový cukr. Možné je ovšem vsadit i na sirup z agáve nebo ten datlový.

Přelijte do mističek a servírujte

Hotovou přesnídávku stačí rozdělit na jednotlivé porce (vystačí na 2-3) a přelít do mističek. Můžete ji podávat okamžitě, ovšem o něco víc vám nejspíš zachutná vychlazená. A doporučujeme také ozdobit snítkou máty, vypadá to mnohem lépe.

Z přesnídávku uděláte snadno smoothie

Že se vám nechce všechny ty ingredience vyjídat lžičkou? Ani nemusíte. Pokud k rozmixované směsi přidáte půl litru tekutiny, dostanete lahodné smoothie. Doporučujeme vodu, ovšem pokud nemáte problémy s trávením, lze vsadit i na mléko. Může jít jak o to klasické, tak i o to rostlinné. Například domácí mandlové chutná v tomto smoothie jednoduše neodolatelně.

Vyrobte si lahodnou zmrzlinu

Pokud naopak ke směsi přidáte dvě lžíce smetany ke šlehání, získáte ideální konzistenci k mrazení. Stačí přelít do formiček nebo nanukových forem a počkat 24 hodin. Lahodná zmrzlina bude hotová. Stačí ji jen servírovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno