Ovčí jogurt

Máte rádi mléčné produkty? Pak se neomezujte jen na výrobky z kravského mléka. Vyzkoušejte třeba chutný ovčí jogurt vyráběný z ovčího mléka, který je bohatým zdrojem zdraví prospěšných látek.

Ovčí jogurtyOvčí jogurt patří mezi kvalitní mléčné produkty, které na pultech obchodů nevídáme příliš často. Produkce ovčího mléka je u nás výrazně nižší než produkce mléka kravského. Kromě množství produktů dostupných na trhu se to výrazným způsobem dotýká i cen výrobků z ovčího mléka. Pokud si tak budete chtít pochutnat na ovčím jogurtu, počítejte s tím, že za něj zaplatíte několikrát více než za klasický jogurt. Alespoň jednou za čas se však vyplatí koupit si ovčí jogurt a vychutnat si jeho lahodnou chuť. Současně s tím tělu doplníte řadu zdraví prospěšných látek, kterých je v ovčím mléce mnohonásobně více než v kravském.

Ovčí jogurt a obsah látek

Produkty z ovčího mléka jsou velmi výživné. To platí i v případě ovčích jogurtů. Ty mají jemnou a mírně nasládlou chuť a vyšší obsah tuku než mléko kravské či kozí. Ovčí jogurt je plný vitamínu A, E či D, ale také vitamínu C. Pokud byste vypili litr ovčího mléka, dosáhnete denní doporučené dávky tohoto vitamínu. Ovčí jogurty jsou také plné minerálů. Obsahují zinek, fosfor, hořčík či vápník, a to opět ve větší míře než u jogurtů vyráběných z kravského mléka. Ovčí jogurty navíc obsahují vyvážený poměr omega3 a omega6 mastných kyselin. Díky tomu nedochází k vytváření špatného cholesterolu. Ovčí jogurty jsou navíc bohatým zdrojem bílkovin, které jsou důležité pro budování svalové hmoty.

Jejich vliv na zdraví

Vyzkoušeli jste ovčí jogurt a nadchnul vás svou jemnou chutí? Pokud jej budete konzumovat pravidelně, budete se těšit z jeho pozitivních účinků na vaše zdraví. Ovčí mléko funguje jako přírodní antioxidant, který pomáhá bojovat s volnými radikály. Konzumace ovčího jogurtu se doporučuje také jako prevence proti rakovině. Pokud vás trápí mírná intolerance laktózy, pak může být ovčí jogurt vhodnou náhradou za kravský. Spousta lidí, kteří jsou alergičtí na kravské mléko, nemá po konzumaci toho ovčího žádné alergické projevy.

Zakoupíte ho v různých variacích

I když nejsou pulty obchodních řetězců plné jogurtů z ovčího mléka, čas od času na ně narazíte. K zakoupení jsou také v obchodech s kvalitními biopotravinami a v obchodech s mléčnými a farmářskými výrobky. Zájem o ovčí jogurty stále roste, s tím roste i nabídka na trhu. Kromě čerstvých přírodních ovčích jogurtů ve skle tak zakoupíte i běžné jogurty v kelímku, a to i s různými příchutěmi. Je tak na vás, dáte-li přednost bílému ovčímu jogurtu, nebo sáhnete-li po jogurtu s džemem, čokoládou či jinou příchutí.

Vyzkoušejte ovčí jogurty a jiné produkty vyráběné z ovčího mléka. Zaujmou vás svou lahodnou chutí a mírnou slaností. I přes vyšší cenu se konzumace produktů z ovčího mléka vyplatí. Zahrňte jej do svého jídelníčku alespoň jednou za čas.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno