Pasta z kozích rohů

Kozí rohy je možné připravit na mnoho způsobů a jedním z těch nejlepších je určitě pasta z kozích rohů. Zjistěte, jak se připravuje a co byste měli vědět předtím, než si ji pozvete na talíř. Je jednodušší, než si nejspíš myslíte.

Co budete na pastu připravenou z kozích rohů potřebovat

  • 6 velkých kozích rohů
  • 6 velkých červených kapií
  • 3 lžičky sladké nebo pálivé papriky
  • 2 polévkové lžíce citronové šťávy
  • 2 polévkové lžíce olivového oleje
  • půl lžičky soli

Jak vidíte, seznam ingrediencí není nijak náročný. O to více péče a času je však třeba věnovat přípravě pasty. A čím tedy začít?

Papriky je nejlepší předem upéct

Beraní rohy a papriky položte přímo na plech a pečte za častého obracení 8–10 minut, dokud nejsou celé opravdu dobře opečené. Je to důležité, protože jedině tak z nich půjde sloupnout nežádoucí slupka. Poté je přeneste do velké mísy a nechte stát asi půl hodiny nebo jednoduše do té doby, dokud nevychladnou natolik, že s nimi půjde bez obtíží manipulovat. Nikdy je však nechte úplně vychladnout, loupaly by se hůře.

Před přípravou papriky dobře oloupejte

Jakmile se dostanete do této fáze přípravy receptu, tak odstraňte zčernalou slupku a samozřejmě také všechny stonky a semena. Ty rozhodně do receptu potřebovat nebudete. Jakmile budete mít hotovo, přeneste dužinu do kuchyňského robotu a tady ji dobře zpracujte na jemnou pastu. Mixujte je, dokud nevznikne hladké pyré.

Pokračujte v přípravě pyré

Jakmile máte hotovo, smíchejte pyré ve velkém hrnci se zbývajícími přísadami. Pracujte pečlivě a vše opravdu důkladně míchejte, aby se jednotlivé komponenty dobře propojily. Jakmile máte hotovo, tak směs přiveďte k varu. Udržuje ji na středním plameni a přibližně po pěti minutách snižte teplotu na úplné minimum.

Pasta potřebuje pro zhoustnutí čas

Od toho bodu vařte papriky společně s dalšími surovinami za častého míchání po dobu 45–50 minut nebo jednoduše do doby, než se vám v hrnci vytvoří velmi husté pyré. V rozpoznání správného stavu vám pomůže dřevěná vařečka. Ta by měla pastu rozdělit na dvě půlky, když ji táhnete podél dna nádoby. Tehdy poznáte, že je pasta hotová.

Jak recept zakončit

Hotovou pastu z beraních rohů pomalu ochlaďte na pokojovou teplotu a poté ji přendejte do vhodných nádob. Jestliže ji nebudete hned spotřebovávat, použijte sterilizované sklenice a nalijte na její povrch tenkou vrstvu kvalitního olivového olej. To ji pomůže ochránit před vzduchem. Sklenice uzavřete víčkem chlaďte, dokud nebude pasta zcela studená. Takto uchovaná vám vydrží v chladu až 4 týdny.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno