Pilot Martin Šonka se stal vicemistrem světa ve Freestyle

Na 26. mistrovství světa v letecké akrobacii nejnáročnější kategorie unlimited (Foligno, Italie), se Martinovi podařilo vylétat stříbrnou medaili v disciplíně Freestyle. Se svým letounem EXTRA 300 SR tak porazil i své bývalé kolegy z Red Bull Air Race, Nicolase Ivanoffa FRA (6. místo) a Hannese Archa AUT (14. místo).

Freestyle – 4 minutová volná sestava, která se nelétá podle FAI – Arestiho katalogu, ale používá se volná tvorba figur. Něco na způsob air show, ale za jasně stanovených podmínek a hodnocení.

„Mistrovství světa pro mě bylo vyvrcholením letošní sezóny, která byla zatím nejúspěšnější v mé závodní kariéře. Letos jsem získal titul mistra ČR v letecké akrobacii v elitní kategorii Unlimited, vyhrál jsem mistrovství Maďarska, zvítězil v prestižním závodě Elite Aerobatic Formula a teď jsem vicemistrem světa ve Freestyle, což je pro mě osobně, po sezóně v Red Bull Air Race, kdy jsem akrobacii trénovat nestíhal, velký úspěch. V celkovém pořadí MS jsem obsadil 11. Místo, a jelikož mám nové letadlo, na které si teprve zvykám, jsem s umístěním spokojený. Velkou radost mi udělalo také 4. místo českého týmu v soutěži družstev. Příští rok rozhodně chceme z mistrovství Evropy přivést další medaile“.

V soutěži v klasické akrobacii se Martin Šonka umístil na 11. místě, jako nejlepší z našich. Potvrdil tak, že mezi akrobatickými piloty patří mezi světovou špičku. V soutěži týmů obsadil český akrobatický tým 4. místo (1. Rusko, 2. Francie, 3. USA).

Další naši reprezentanti celkově:

20. Marek Hyka, 28. Petr Kopfstein, 32. Jan Adamec, 36. Jan Rozlivka

Martin Šonka foto

Martin Šonka

Martin Šonka

Martin Šonka

Martin Šonka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno