Domů Zdravé recepty Přílohy Příloha ke krevetám

Příloha ke krevetám

Milujete mořské plody, ale neste si jistí, s čím byste si je měl nejlépe dopřát? Poradíme, vám, jaká je ta správná příloha ke krevetám i s tím, jak si tyto oblíbené korýše co nejlépe připravit.

Krevety patří k tomu nejlahodnějšímu, co si v našich končinách můžete z kategorie mořských plodů dopřát. Navíc už nejsou omezeny jen na mrazicí pulty, ale leckdy je dokážete sehnat i čerstvé. A co si s nimi počít?

Jak správně připravit krevety

Pamatujete si, že tito živočichové toho k přípravě nepotřebují mnoho. Jejich maso je hotové opravdu za chviličku a delším vařením nebo jinou tepelnou úpravou byste spolehlivě zničili jeho chuť a strukturu. Potřebuje však k sobě některé výrazné komponenty, aby mělo opravdu ten správný říz.

Lehké opečení krevetám stačí

Nejčastěji se lidé ptají na to, zda by se měly krevety loupat před nebo až po přípravě. Správně jsou v zásadě obě možnosti. Ta první je lepší pro strávníky, druhá pro kuchaře. Ovšem uvařené krevety se loupou lépe, i když si předtím musíte dát práci s jejich výraznější úpravou, protože pod tvrdý krunýř toho moc nepronikne.

Příprava krevet na oleji

Pro začátek si tedy krevety dobře omyjte a osušte. To je důležité, aby vám později v pánvi nestříkal olej na všechny strany. Připravte si několik stroužků česneku, oloupejte je a nasekejte nadrobno, můžete přidat i kousky chilli papriček, pokud máte rádi ostřejší jídla. Obojí rychle opečte na oleji. Česnek musí zůstat téměř bílý, nesmí zhnědnout. Poté do takto připraveného základu vhoďte omyté a osušené krevety.

Zprudka je z obou stran opečte. 2-3 minut z každé strany stačí. Mezitím si nasekejte čerstvou zelenou petrželku a jakmile krevety otočíte, abyste je mohli opéct i po druhé straně, vhoďte ji do pánve. Mezitím si připravte ještě sůl a pepř (nejlépe ten čerstvě namletý) a krevety jím na pánvi ochuťte. Nakonec vše zastříkněte citronovou šťávou.

Vhodná příloha

Jakmile budete mít hotovo, pak už vám zbývá jen udělat přílohu. Ideální je čerstvé pečivo. Pokud však chcete servírovat například salát, připravte si ho předem, aby krevety nevychladly. Horké se totiž loupou nejlépe a také nejlépe chutnají.

Skvěle vám k nim bude chutnat salát s citronovou zálivkou. Ale vsadit můžete třeba i na vařené nebo pečené brambory. Perfektní jsou v tomto ohledu ty s bešamelem. Jsou báječně jemné a chuť krevet tak nepřebijí. A pokud do nich přidáte i trochu čerstvého rozmarýnu, půjde o kombinaci přímo nepřekonatelnou.

Jak správně oloupat krevety

A jak si poradit s neoloupanými krevetami na talíři? Dostat je z jejich tuhé skořápky není nijak složité, naopak. Začněte je loupat od hlavičky – tou jednoduše opatrně zakývejte, abyste ji oddělili v horní části a poté volným tahem pokračujte podél břicha, tím odstraníte i nohy. Nakonec sloupněte horní krunýř a můžete si začít pochutnávat.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno