Domů Výživa Zdravé recepty Příprava tapiokových perel

Příprava tapiokových perel

Jde o hit zdravého jídelníčku. A i když se skládají prakticky jen ze škrobů, pomohou nám pomoci s trávením i některými zdravotními obtížemi. A jakmile zjistíte, jak je příprava tapiokových perel, už nikdy je ze svého jídelníčku nepropustíte.

A o co vlastně jde? Tapiokové perly se vyrábějí z kořene tapioky, což je vlastně hlíza manioku, který roste v Jižní Americe. Potěší vás svou bezlepkovostí, nízkých obsahem cholesterolu, obsahem některých živin a také svou neutrální chutí. Snadno je tedy zkombinujete opravdu s čímkoliv.

Jaké živiny v tapiokových perlách najdete

V zásadě je jedno, zda si pořídíte tapiokovou moukou nebo mnohem exkluzivnější produkt, zvaný tapiokové perly. I když druhá varianta je na přípravu mnohem zajímavější a také jednodušší. A jaké živiny v tapioku najdeme? Vápník, železo, vlákninu, vitamín B, hořčík či draslík. Ovšem nijak v oslnivém množství. Pokud si dopřejte pudink z tapioky v obvykle porci, budete asi na 3% doporučené denní dávky. Takže nic moc.

Perly je nutné před přípravou namočit

A čím při přípravě tapioky začít? Zcela jednoznačně tím, je perly zalijeme vhodnou tekutinou a to tak, aby hladina dosahovala asi jeden centimetr nad vrstvu tapioky. Tekutinu můžete použít libovolnou – vodu, mléko i rostlinné mléko. Stačí si vybrat podle vašich preferencí.

Jak dlouho tapiok máčet

Nejlepší je nechat vše odležet přes noc – a to podle venkovní teploty buď na kuchyňské lince nebo v ledničce. Ale pokud spěcháte, jsou minimem 2-3 hodiny. Menší časový úsek rozhodně nedoporučujeme, perly by zůstaly tvrdé.

Jak tapiokové perly vařit

Pokud jste je máčeli ve vodě, pak ji slijte a perly zalijte mlékem (rostlinným či živočišným). Jinak stačí mléko pouze dolít. Vařte na středním plameni asi 120 minut a během této doby neustále míchejte, aby se perly nepřilepily ke dnu. Jakmile začnou samy plavat, můžeme s mícháním přestat a zmírníme plamen.

Jak poznáte, že je hotovo

Během vaření tapiokový pudink rychle houstne, takže se nebojte dolít během přípravy ještě trochu tekutiny. Průběžně ochutnávejte. Jakmile budou perly měkké, máte hotovo. Rozdělte je proto do misek a ozdobte čerstvým nebo kompotovaným ovocem, případně doslaďte třeba cukrem nebo umělými sladidly.

Vsadit můžete i na nejrůznější koření

Máte rádi skořici, hřebíček nebo třeba badyán? Přidejte je k perlám ještě během varu, uvidíte, jak báječné chuťové podtóny rázem získají. Po uvaření vše můžete dochutit i jednou nebo dvěma lžičkami citronové či limetkové šťávy apod.

Jak si spočítat množství potřebné tekutiny

Nechce se vám nic vážit ani odměřovat, pak si pamatujte, že na osm dílů tekutiny je potřeba jeden díl tapioky. A podle potřeby tekutinu v průběhu varu i přilévejte. Je to jednoduché.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno