Pro Cycling Manager 2007

Dnes si představíme počítačovou hru Pro Cycling Manager 2007. Jedná o cyklistický manažer.

Aktuální verze se dá jistě označit jako nejlepší Pro Cycling Manager 2007 – mnohaleté zkušenosti autorů jsou jednoznačně patrné. Bohužel stále nevyslyšeli přání fandů, kteří by k manažerskému módu chtěli zakomponovat i závodní část. Ta je stále automatizovaná a pokud by hráč mohl převzít jednoho jezdce pod své přímé velení, nejspíš by se zajímavost titulu ještě zvýšila. Nezbývá než doufat, že se příště dočkáme a plni elánu se vrhneme plnit manažerské povinnosti. Záhy zjišťujeme, že jich vůbec není málo a kdo chce být v tomto řemeslu úspěšný, musí levou zadní ovládat vyhledávání vhodných adeptů na doplnění stáje, přípravu komplexních tréninků, uzavírat co možná nejlukrativnější smlouvy se sponzory, různě obchodovat, především s jezdci, a nakonec dohlížet na desítky a stovky poměrně dlouhých etap, při nichž se nevyhnete zasahování do strategie jednotlivých jezdců i taktiky celého týmu.
Pro Cycling Manager 2007 se ohání částečnou licencí. Prakticky všech 62 týmů pelotonu, u kterých můžete začít pracovat ve vrcholové funkci, je vytvořených podle reálných předloh z aktuální sezóny, takže tu máme i nejúspěšnější stáje CSC či T-Mobile Pro Cycling Manager 2007a spoustu malých a obzvlášť motivujících k vyšvihnutí na špici. S jezdci už je to poněkud ošemetnější. Platí, že méně známí jsou povětšinou vyvedeni s reálnými jmény, ale někteří, co svou osobu používají k jiným reklamním účelům, nejspíš svolení nedali, a tak jsou jejich příjmení lehce zkomolená. Zrovna u cyklistického manažeru to ale zase tak nevadí, jelikož po odchodu opravdu známých postav Armstronga a Ulricha i četných skandálech se špička stejně neustále střídá a rozhodně tu nejde použít paralelu k fotbalu, Pro Cycling Manager 2007kde když chybí reálná jména hráčů, je zábava poloviční. Když už rozebíráme fakta, zmiňme celé čtyři stovky etap, včetně všech na Tour de France. Další je navíc možné si vytvořit v přiloženém editoru.
Cyanide se evidentně snaží zaujmout široké publikum, protože poprvé v celé sérii nechybí tutorial. Bohužel je pouze polovičatý, protože představuje výhradně část v reálném čase probíhajících závodů, Pro Cycling Manager 2007a to navíc letmým způsobem, který spíše objasňuje nuance ovládání, než aby říkal, proč je potřeba použít toho či onoho. Hráč, který nezná odborné cyklistické výrazy a aspoň základy běžné taktiky, by tak mohl mít problémy se do hry dostat. To ještě podtrhuje absence tutorialu k manažerskému módu, s nímž strávíte přinejmenším stejně dlouhou dobu jako s táhnoucími se etapami. Právě zde by se vysvětlení k četným tabulkám a statistikám rozhodně hodilo. Ale i pokročilejší hráči budou objevovat nuance nového ročníku poměrně pomalu. Alespoň, že se tak od minula výrazně k lepšímu změnilo grafické rozhraní celé textové části. Ta je mnohem přehlednější a když už víte co a jak, není problém se v ní orientovat.
Nový ročník přináší i několik na první pohled nevýznamných, ale po bližším prozkoumání velmi podstatných a do celkového konceptu dobře zabudovaných novinek. Je však trochu chybou tvůrců, že tato zlepšení vehementněji neprosazují a hráč je tak zpočátku spíše přehlédne. Jedná se o šikovný týdeník informující o všech důležitých novinkách, kondici soupeřů a atmosféru umocňuje i jakýmisi zprávičkami ze zákulisí. Přidáno bylo také pozorování těch největších soupeřů – tím se dozvíte, zda jsou ve formě, zda by v etapě mohli mít nějaké slabiny apod. Takto získané informace se pak v závodě skutečně hodí. Dalším podstatným momentem se stává použitelná simulace závodu. V předchozích dílech platilo, že na co si člověk nedohlédl přímo, to nefungovalo a dvojnásob u samotných závodů. Ty jsou ale značně dlouhé a pokud by hráč měl trávit čas se všemi etapami, herní doba by se neúměrně protáhla a nejspíš začala i nudit. Proto je tu simulování, u kterého nyní lze přiřadit každému jezdci vlastní strategii, což se nám osvědčilo, protože se zdá, že ji borci opravdu plní. Pokud si tak dobře ošetříte závod před startem, nemusíte se ho ani přímo účastnit a i tak máte solidní šanci na úspěch. Nejde však o žádné zjednodušení, protože když se na rozdělení strategií vykašlete, dojedou vaši jezdci přinejlepším uprostřed pelotonu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno