Probiotika po antibiotikách

Absolvovali jste v nedávné době léčbu pomocí antibiotik? Antibiotika si dokáží poradit s kdejakou nemocí, avšak také způsobí kompletní disharmonii vašeho organismu. Pokud chcete vašemu tělu pomoci v opětovné regeneraci, ideálním řešením jsou probiotika.

Co to jsou probiotika

Jde o živé organismy, které se do některých potravin přidávají. Hlavní pozitivum těchto organismů je příznivý vliv na střevní mikroflóru. Právě po léčbě antibiotiky může být střevní mikroflóra nevyvážená a probiotika mohou pomoci vše vyrovnat do původního stavu. Živé organismy naleznete v některých jogurtech, acidofilních mlécích.

Prevence i léčba

Konzumace potravin s probiotiky je pro zažívání příznivé. Ty pomohou jak po léčbě antibiotiky, ale také preventivně.

Prevence

Konzumace probiotik se doporučuje nejen po léčbě antibiotik, ale také kdykoliv v průběhu roku z preventivních důvodů. Konzumace těchto potravin totiž posiluje imunitní systém, což může vést dokonce k možnosti léčby bez použití antibiotik, za což by vám tělo nejvíce poděkovalo.

Po antibiotikách

Jak již bylo zmíněno, konzumace potravin s živými organismy je vhodná po léčbě. Antibiotika totiž fungují na principu ničení škodlivých bakterií, společně s nimi však také devastují i ty zdravé. Konzumace probiotik dodá tělu zdravé bakterie, které tělo pro správný chod potřebuje. I při samotné léčbě může být konzumace těchto potravin vhodná, a to především v případě, dostaví-li se žaludeční potíže.

Potraviny versus tablety

TabletyNa trhu naleznete celou řadu mléčných výrobků, které se pyšním tím, že obsahují živé organismy, které pomáhají vyrovnat střevní mikroflóru. Mimo to lze v lékárnách zakoupit i speciální tablety, které v sobě probiotika obsahují. Co je lepší? Tablety jsou efektivnější, obsahují větší množství a díky obalu se dostanou do správných míst, odolávají kyselině v žaludku. Potraviny s živými organismy se doporučují spíše pro prevenci nebo po léčbě antibiotik bez zdravotních problémů. Pokud se po dobrání antibiotik (ale i jiných léků – antikoncepce, hormonální léky ad.) objeví zdravotní problémy, řeší se formou tabletek.

Příjem probiotik u dětí

Často se lidé ptají, mohou-li tyto organismy přijímat i děti. Odpověď zní ano, právě děti a osoby staršího věku by je měli přijímat ve zvýšeném množství, jelikož jsou na disharmonii náchylnější.

Živé organismy jsou pro lidské tělo velmi příznivé a nemělo by se na ně zapomínat. Ačkoliv jsou na ně často pěny ódy až přespříliš a fungují jako dobrý marketingový tah, jejich význam pro lidský organismus je nepochybný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno