Recenze běžeckých bot Nike Tanjun

Máte-li rádi běh, tak zajisté víte, že kvalitní běžecké boty z něj dokáží udělat mnohem pohodlnější a zábavnější záležitost. A přesně takovéto boty, jež by mi běhání zpříjemňovaly, jsem v posledním roce hledal – vyzkoušel jsem již dva páry od Adidasu (Supernova a EQ21 RUN), avšak ani jeden mi nikterak výrazněji nesedl. Nicméně vše se změnilo pořízením bot Nike Tanjun, jež splňují téměř všechno, co jsem si od bot na běhání sliboval. Už za necelý měsíc používání tak mohu s čistým svědomím konstatovat, že tyto boty se stanou mými společníky minimálně na celou běžeckou sezónu 2022. 

V čem tyto běžecké boty vynikají a proč právě je bych doporučil všem začínajícím a středně pokročilým běžcům? To vše se dozvíte v následující recenzi. 

Základní informace o botách

Na těchto botách zaujme síťovinový svršek, který je navíc skvěle prodyšný, což je obzvláště u běžeckých bot velice potřebné. Mezipodešev je pak vyráběný z phylonu, tedy extrémně lehkého materiálu, jenž je ale dostatečně odolný na to, aby dokázal nohu ochránit před prudšími nárazy, kterým se logicky v průběhu běhání nelze vyhnout. 

Pohodlnosti modelu Nike Tanjun napomáhá měkká solarsoftová stélka a bezpečnosti zas polstrovaný límec, jenž je v botě od toho, aby běžce dokázal ochránit před zvrtnutím kotníku, neboť právě s jeho fixací napomáhá. Dostupná je jak dámská, tak pánská varianta těchto bot. 

Kvalita a zpracování

Už po rozbalení mě zaujala doslova mistrná kvalita zpracování těchto bot. Zkrátka ani po podrobnějším prozkoumání jsem nenašel žádné párající se švy, čouhající nitky či jiné estetické vady, tedy nešvary spousty běžeckých bot i od renomovaných značek, mezi něž Nike bezpochyby patří. 

Samotná kvalita použitého materiálu rozhodně není špatná, nicméně na první pohled jde vidět, že u těchto bot bylo vše podřízeno nízké váze, a tak byly voleny materiály, které působí vskutku umělým dojmem. Nic pro konzervativce. Každopádně boty za sebou mají již více než 60 kilometrů a na jejich kondici se to zatím nikterak neprojevuje – to jenom potvrzuje má slova o obstojné kvalitě. 

Nike Tanjun

Design

Ačkoliv u běžeckých bot je primárně důležitá jejich funkčnost a vzhled je druhořadý, tak v recenzi se samozřejmě nesmím opomenout na chvilku zastavit nad estetickou stránkou těchto bot. Ty jsou krásně minimalistické a jednoduché, takže na ně pasuje tvrzení, že nenadchnou, ale ani neurazí. Dobře jsem udělal i pořízením červené varianty tohoto modelu, neboť ta se hodí opravdu ke všem běžeckým outfitům, ale zároveň není nudná. 

Jak se mi osvědčily Nike Tanjun v praxi?

Při běhu jsem vždycky ze všeho nejvíce ocenil lehkost a vzdušnost těchto běžeckých bot od Nike. Přesně o tyto dvě vlastnosti mi totiž jde u bot na běhání nejvíce, neboť mi umožní si doslova užívat lehkost pohybu a zároveň zabrání zpoceným a zapařeným nohám, jež jsou noční můrou všech běžců. Naopak v praxi jsem moc nepocítil udávanou ochranu před nárazy, prudší dopady na asfalt jsou cítit relativně dost. Stejně tak jsem více čekal i od fixace boty. 

Nike Tanjun

Naopak gumová podrážka je boží a poskytuje dokonalé splynutí s povrchem a dobrou trakci, navíc vůbec nepodkluzuje – přesně takto by měla podrážka u běžeckých bot fungovat. Po osobní zkušenosti tedy mohu říci, že tento model je nejideálnějším pro rekreační běžce. Navíc zajisté oceníte i univerzálnost těchto bot, nemusíte je tedy nosit pouze na běh či jiný sport, ale bez problémů je sladíte i s outfitem do města. 

Cena

Potěšující informací pro vás bude bezesporu to, že běžecké boty Nike Tanjun se řadí spíše k těm levnějším, pořídit se dají už za cenu kolem 1 200 Kč ve slevových akcích, standardní cena je pak přibližně o pětistovku vyšší. Při přihlédnutí k přijatelné ceně a jejich pohodlnosti a kvalitě bych se je nebál označit za jednu z nejlepších voleb, pokud vám jde o poměr cena / výkon. 

Závěrečné hodnocení = 9/10

+ lehkost a prodyšnost 

+ mistrné zpracování 

+ minimalistický a nadčasový design 

+ příznivá cenovka 

– ochrana před nárazy by mohla být účinnější

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno