Domů Ostatní Další Red Bull Crashed Ice World Championship 2011

Red Bull Crashed Ice World Championship 2011

 Mnichov, Quebec, Moskva a nizozemský Valkenburg. Co mají zrovna tahle města společného? Všechny pohltí ledové šílenství zvané Red Bull Crashed Ice World Championship. V každém z nich se na pár dní usadí ledový had, kterého budou pokoušet týmy z mnoha zemí celého světa. A mezi nimi samozřejmě nechybí ani ten český. Ba co víc, letos poprvé nastane bratrovražedná řež, svůj tým totiž chystá i Slovensko…

Waidring (Rakousko) – Čtyři města, čtyři závody a desítky bruslařů, kteří se po hlavě vrhnou do ledového tobogánu. Tak vypadá letošní program Red Bull Crashed Ice. Začíná se už tento týden v Mnichově, kde se v loňském roce tísnílo několik desítek tisíc lidí v Olympijském parku, aby tuhle mrazivou podívanou mohli shlédnout. Začátkem února zažije hostitelskou premiéru nizozemský Valkenburg a následně celá série zamíří do Moskvy. Strhující finiš letošního šampionátu obstará tradiční bašta této mladé disciplíny, kanadský Quebec, kam v loňském roce přišlo přes 100.000 lidí.

A ještě je tu jedna novinka, která stojí za zmínku. Malebná tyrolská vesnička s návzvem Waidring se již pár dní chlubí světovým unikátem. Vyrostla v ní totiž tréninková dráha, kde můžou účastníci šampionátu i veřejnost své bruslařské umění zdokonalovat. A český tým toho hned využil. Do 280 metrů dlouhého ledového koryta vyrazil ve složení Lukáš Fiala, Lukáš Kolc a Michal Procházka.      „Je to úžásný, vůbec jsme nečekali, že se něčeho takového dočkáme. Teď už je to fakt sport se vším všudy. Těším se do Mnichova,“ cedil skrz masku v tuhém mrazu Fiala. Dráha má převýšení 52 metrů, vede podél sjezdovky a průměrný sklon činí 14 stupňů.

Hned také došlo na první česko-slovenský souboj. Prvotní zdvořilosti šli rychle stranou. Nejdříve trochu hecování na startu a na dráze pak začala pekelná naháněčka. Na trénink to opravdu moc nevypadalo. Zkušenější češi umně využívali svých zkušeností a tak se slovenští bratia rychle seznamovali nejen s ledem, ale také s mantinely a chrániči budoucích soupeřů… Nicméně vítěz slovenské kvalifikace Boris Mravík, člen HC Dukla Trenčín, ukázal, že má dostatečně ostré lokty.         „Pro mě je to rozhodně nejadrenalinovější zážitek na bruslích, už se nemůžu dočkat závodů,“shrnul stručně své pocity ze skutečné startovní rampy, skoků, ostrých zatáček a vln.

Jak moc tahle zkušenost pomohla , ať už jednomu či druhému týmu,  budeme moci posoudit už              15. ledna, kdy je na programu právě mnichovský start do sezony. A češi míří vysoko. Druhých, třetích a čtvrtých míst už bylo hodně, chtělo by to konečně vyhrát ! I proto takový Lukáš Kolc dělal mimo jiné od podzimu 1000 dřepů denně…

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno