Řízky v horkovzdušné fritéze

Hledáte rychlý a jednoduchý recept? Pak vám řízky v horkovzdušné fritéze jednoznačně zachutnají. Navíc jde o velmi zdravou variantu oblíbeného jídla, takže si rozhodně nemusíte dělat při jeho konzumaci výčitky. A jak na přípravu?

Nezáleží na tom, jaké maso zvolíte

Je úplně jedno, zda nedáte dopustit na vepřovou krkovičku nebo zda je vaším nejoblíbenějším masem to kuřecí prsní či stehenní. V horkovzdušné fritéze se snadno připraví jakýkoliv z nich. Postup je vždy stejný.

Co si připravit k obalování řízků

Samozřejmě kvalitní maso – řádně ho naklepejte, osolte a opepřete. Dále nezapomeňte na strouhanku (nebo jinou směs na obalování), olej a případně i bylinky nebo koření na dochucení trojobalu.

Maso před přípravou opláchneme a poté osušíme z obou stran. Maso poté naložíme do oleje a necháme dvě hodiny odpočívat. Ovšem v olejové lázni je lze nechat i déle. Klidně je do oleje naložte přes noc. Budou nádherně křehké a plné chuti.

Pře přípravou řízky přebytečného oleje zbavte

A co si počít poté? Nejdříve řízky osušte od přebytečného oleje. K tomu vám skvěle poslouží obyčejné papírové ubrousky. Pokud ovšem máte rádi řízky mastnější, klidně nechte přebytečný olej jen odkapat. Někdo to má takto opravdu rád. Ovšem pozor, lidé, kteří trpí potížemi se žlučníkem by při konzumaci této varianty mohli mít problémy.

Jak na samotný trojobal

Jak je patrné z výše uvedeného seznamu ingrediencí, není nutné používat mouku ani vajíčko, vlastně by to ani nebylo vhodné – horkovzdušná fritéza by je tak dobře nepřipravila. A jak tedy řízky obalit? Vložte strouhanku nebo obalovací směs do plastikového sáčku. Poté vždy přidejte jeden řízek a sáčkem pořádně zatřepejte. Obalené maso ukládejte na talířek.

Hotové řízky vložte do horkovzdušné fritézy a připravte dokřupava. Poznáte to podle barvy strouhanky. Jakmile získá nazlátlé odstín, pak máte hotovo. Teplotu nastavte na 230 °C nebo na velmi podobnou hodnotu. Jde o teplotu pro přípravu masa ideální.

Jak na přípravu řízků bez fritézy

Co si však počít v případě, že doma fritézu nemáte, ale přesto si chcete dopřát křupavé a zdravé řízky? Pak tento recept připravujte v horkovzdušné troubě. Jednoduše vyložte plech pečícím papírem a na ten poté řízky vyskládejte. Není třeba už žádný další olej přidávat. A vkládejte je vždy do silně rozpálené trouby. Jedině tak se vypečou zvenčí dokřupava zevnitř zůstanou šťavnaté.

Dobré tipy pro přípravu

Maso mžete před obalováním osolit, opepřit a případně i posypat mletou sladkou paprikou. Dostanou mnohem zajímavější chuť. A pokud chcete řízky lahodnější, vložte na každý z nich okamžitě po dodělání tenký lupínek másla. Budou chutnat opravdu skvěle.

S čím řízky z horkovzdušné fritézy servírovat

Nejlépe chutnají s tradičně připravovanými bramborami. Může jít o ty vařené, ovšem k zahození nejsou ani pečené nebo šťouchané. A skvělou volbou k servírování je i chléb a zeleninový salát. Zelenina vám navíc pomůže s trávním a uleví zatěžovanému žlučníku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno