Rozvařená jablka

Chcete si vyrobit perfektní náplň do sladkých koláčů? Vsaďte na rozvařená jablka, která vyrobíte z jakýchkoliv zbytků ze zahrádky. A pokud k nim navíc přidáte pudink, bude výsledek opravdu neodolatelný.

Jedinečná konzistence jablek je k rozvařování jako stvořená. Nebudete se muset skoro o nic starat, a přesto bude výsledek dokonalý. A ještě lepší budou rozvařená jablka s pudinkem. A právě na ně vám dnes přinášíme recept.

Využijete jakékoliv zbytky ze zahrádky

Nezáleží na tom, zda vám na trávníku leží padavčata, moučná letní jablíčka nebo cokoliv jiného, co se nehodí ani pro přímou konzumaci, ani třeba k zavaření, recept rozvařená jablka si dokáže poradit se vším, co do něj dáte. Maximálně ještě vše vylepšíte trochou cukru. Nakonec je tedy jen na vás, jak sladká výsledná směs bude.

Jak na přípravu rozvařených jablek

Ze všeho nejdříve je třeba toto ovoce dobře omýt a osušit. Následně ho zbavte jádřinců a pečlivě oloupejte slupky. Na přípravu náplně vám bude stačit asi půl kila jablek, měli byste je však vážit až poté, co je podle předchozího návodu dokonale očistíte. Jinak by vám totiž nevycházel poměr surovin a rozvařená jablka by nakonec byla až příliš hustá.

Co si počít s oloupanými jablky bez jádřinců

Jakmile se dostanete do tohoto bodu, pak máte nejtěžší část celého procesu už zdárně za sebou. A co tedy udělat teď? Jablka nakrájejte na menší kousky a vložte do hrnce. Lehce je zalijte vodou a zasypte cukrem. Doporučujeme třtinový, a to v množství dvou lžic (tedy cca 20 gramů). Více opravdu není třeba.

Jablka vařte tak dlouho, odkud se z nich nestane jemné pyré. To můžete nechat jen tak, nebo ho jemně propasírovat třeba přes jemné sítko nebo plátýnko. To vám však přípravu trochu prodlouží, protože v tomto kroku budete muset nechat jablka zchladnout. Ovšem jakmile bude chtít přidávat pudink, musí být už zase horká. Ale výsledek bude samozřejmě lepší, takže to opět záleží jen a jen na vás. Ovšem čím více péče receptu věnujete, tím lepší samozřejmě bude. Takže rozvařená jablka se rozhodně vyplácí připravovat s menším předstihem.

Přidejte pudink a je hotovo

Do ještě horkých jablek (pokud jste je pasírovali, musíte je v tomto obědě opět zahřát až k bodu varu) vmíchejte pudinkový prášek z jednoho balení pudinku. Měl by být vanilkový, ten s chutí jablek souzní nejlépe. Ale bránit se nemusíte kupříkladu ani tomu čokoládovému nebo kakaovému. Obojí chutná stejně dobře.

Jakmile pudink vmícháte, nechte ještě jablka nějakou dobu povařit. Uvidíte, že vám směs bude houstnout před očima. Průběžně takové ochutnávejte, jakmile nebude patrná chuť syrového pudinku, je vše hotovo a můžete rozvařenou směs z jablek a pudinku začít používat.

Kam se rozvařená jablka hodí

Především se používají do koláčů, ale jíst je můžete i jen tak jako chutnou přesnídávku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno