Salát Crispy

O saláty je obzvláště v letním období velký zájem. Jsou chutné a jsou perfektní pro přípravu nejrůznějších zeleninových salátů. Hodí se jako příloha i hlavní chod. Existuje mnoho druhů salátů, od hlávkového až po ledový. Mezi stále populárnější druh salátu je Crispy salát, který je na trhu teprve chvíli, ale získal si celou řadu svých příznivců.

SalátCrispy salát patří mezi moderní zelené saláty, které dobře vypadají, skvěle chutnají, a navíc se velmi jednoduše připravují pro použití v gastronomii. Na trhu jsou teprve chvíli, ale za krátkou dobu si získali celou řadu příznivců. Jsou jemné, křupavé a jednotlivé jemné lístky dobře vypadají a stanou se ozdobou každého zeleninového salátu. Už jste na Crispy salát v obchodě narazili?

Charakteristika Crispy salátu

Salát Crispy se od jiných druhů zelených salátů liší svým vzhledem, chutí i způsobem přípravy. Crispy salát má hluboce vykrajované listy, které se svým vzhledem blíží frisée. Ve srovnání s friséé ma Crispy salát jemnou chuť a dobře ladí s jinými druhy salátů, bylin a různých druhů zeleniny. Lístky vypadají na pohled potrhané, díky čemuž jsou netradiční a vypadají dobře. Crispy salát existuje v několika variantách, ta zelená je bohatší na hořčík. Konzumace zeleného crispy salátu je tak vhodná pro všechny, kteří trpí nedostatkem hořčíku a chtějí jej přirozenou cestou tělu opět dodat. Crispy salát bohatý na hořčík je vhodný například pro všechny, kteří trpí častými křečemi.

Crispy salát – stačí odříznout spodní část

Máte rádi zelené saláty, ale rozčiluje vás pracnost při rozdělování jednotlivých lístků? Pak si crispy salát určitě oblíbíte. Roste totiž tak, že při odřezání spodní části se sám rozpadne a rozdělí na jednotlivé listy. Příprava a následné zpracování tak nemůže být snazší. Při zpracování tohoto druhu salátu vzniká jen minimum odpadu, protože všechny listy jsou jemné a hezky vypadající.

Crispy salát na pultech obchodů i v květináči

V dnešní době se Crispy salát už běžně objevuje na pultech obchodních řetězců. Nakoupíte jej v čerstvé podobě přímo připravený ke konzumaci. Salát si ale můžete vypěstovat i doma, dobře se mu daří v květináčích. Salát vám bude průběžně dorůstat a vy si tak vždy utrhnete jen tolik, kolik budete přesně potřebovat.

Použití Crispy salátu v kuchyni

Salát Crispy je lahodný, jemný a oblíbené především kvůli křupnutí při zakousnutí do srdce každého listu. Crispy salát můžete konzumovat samotný čerstvý, chutný je ale především v salátech v kombinaci s jinými druhy jemných zelených salátů. Salát Crispy si můžete také natrhat na italský chléb s tvarohem nebo několika jemnými lístky ozdobit chutné rizoto nebo steak.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno