Sauna jako součást tréninku: využívají ji hokejisté i Tiger Woods

Vyvážený jídelníček a pohyb už ke sportovní přípravě nestačí. Sauna – to je nová součást tréninku, která udrží tělo v kondici. I proto si ji doma postavila třeba golfová legenda Tiger Woods. Chcete-li se cítit fit, přečtěte si, jak vám k tomu pomůže domácí sauna.

Sportujete? Saunujete!

Bez sauny už nedá většina sportovců ani ránu. Potící terapie má totiž při regeneraci blahodárné účinky. Nezáleží přitom, jestli jsou vaším parťákem golfové hole, běžecké tretry nebo brusle – saunu ocení každý.

Saunování

Stejně jako hokejisté z Třince. Ti mají regenerační oázu jen pár kroků z kabiny. A do roztopené relaxační místnosti tak mohou rovnou z ledu.

Před pár roky tam totiž vyrostla nová sportovní hala, která na saunu jako součást tréninku myslí v první řadě. Sotva zazní závěrečná siréna, sportovci už stojí frontu na zasloužený odpočinek po zápase.

Najděte lék na unavené tělo v horku

Sport je pro tělo velká zátěž a pořádná regenerace je nezbytná. Od toho je tu finská sauna – místnost roztopená na 100 °C prokrví svaly a dodá jim pružnost. I když jste unavení po návštěvě posilovny nebo ranním běhu, stačí ji navštívit večer po tréninku a druhý den vás nebude nic bolet.

Saunování totiž tělo rychle zbaví toxických látek i únavy. Vysoké teploty odvádí z těla kyselinu mléčnou, která se při sportu tvoří ve zvýšeném množství. Navíc vrátí svalům jejich ztracený výkon, takže se budete cítit v kondici.

Ale pozor! Ty pravé léčivé a regenerační účinky má sauna jen při pravidelných návštěvách. Zařaďte ji proto do svého kalendáře pravidelně – potící relax 2–3× týdně bude ideální.

Pravidelná návštěva suany

Kochejte se saunou z domu… jako Tiger Woods

Ne každý má ale štěstí jako třinečtí hokejisté, aby měl saunu přímo na „pracovišti” a mohl si ji dopřávat, kdy se mu zachce. Stále častěji si proto sportovci staví soukromé wellness přímo doma. Tak jako golfová legenda Tiger Woods. Kromě golfového hřiště nebo posilovny nezapomněl ve své rezidenci na Floridě ani na finskou saunu.

A není divu. Výroba domácí sauny zabere profesionální firmě jen chvíli. Užitek ale bude přinášet dlouhé roky. A to nejen sportovcům po výkonu, ale klidně jen tak – pro relaxaci. Zajdete do ní, kdykoli se vám zachce, a nemusíte se o ni s nikým dělit.

Postavit si saunu přitom můžete tam, kde máte zrovna místo. V koupelně nebo na zahradě za domem. S venkovní saunou získáte i zážitek navíc. Kromě těla tam totiž dokonale zrelaxuje i vaše mysl. Pocení při pohledu na západ slunce nebo zimní krajinu vás nabije energií jako nic jiného.

Venkovní sauna

Obraťte se na odborníky. Česká firma SaunaSystem má patnáctileté zkušenosti v oboru, takže vám zkušeně pomůže s výběrem i následnou instalací. Navštivte také speciální showroom v Praze Uhříněvsi, kde si sauny osobně prohlédnete a vyzkoušíte na vlastní kůži.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno