Severská chůze s hůlkami

Severská chůze je chůze se speciálními hůlkami. Je to vytvalostní aktivita při které zapojujem spodní i horní část těla. V článku se můžete podívat i na videa se správnou technikou severské chůze.

Severská chůze vznikla ve Finsku, ale je tato aktivita rozšířená po celém světě. Severskou chůzi můžete možná také znáte pod názvem Nordic Walking. Severská chůze je oproti klasické chůzi lepší v tom, že zapojíte téměř všechny svaly vašeho těla. Troufám si trvdit, že severská chůze je také o hodně zábavnější než klasická chůze bez holí. Severská chůze zvyšuje naši fyzickou kondici a má blahodárné účinky na naše tělo a zdraví. Důležitá je však pravidelnost, měly by jste se tedy chůzi věnovat alespoň 3x týdně.

Severská chůze co budeme potřebovat

Základní vybavení pro severskou chůzi tvoří:

  • hůlky –  jsou vyráběné z lehkých materiálů  Důležité je si koupit správně dlouhé hůlky. Stačí vynásobit vaši výšku x 0,68 a vyjde vám výsledná délka vašich holí.
  • kvalitní obuv – na obuvi by jstě neměly rozhodně šetřit.  Správné boty chrání naše klouby před nárazy a dopady.

Severská chůze – technika video

Podívejte se na video ve kterém je představená severská chůze a zároveň se můžete podívat na provedení správné techniky severské chůze.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno