Soutěže strongmanů Vás vtáhnou do děje

Svaly se napínají jako provazy, jeden mohutný záběr celého těla a obří pneumatika se odlepuje od země. Závodník právě dokončil třetí opakování, ale do cíle ještě další tři zbývají. Sil ubývá, ale strongmani se v takových situacích nevzdávají. Několik mohutných nádechů a téměř půl tuny zátěže se pod náporem obrovské fyzické síly a neochvějné vůle opět dává do pohybu.

Tyto a mnohé další neuvěřitelné výkony můžete na vlastní oči spatřit na soutěžích silných mužů, neboli strongmanů. V potu tváře a s neuvěřitelným nasazením zde závodníci poměřují své síly právě v takovýchto netradičních disciplínách. Žene je touha být nejlepší, zvítězit a zvládnout to, co se zdá na první pohled nemožné. Zvedají obří pneumatiky, tahají nebo tlačí mnohatunové automobily, přenášejí na zádech stovky kilogramů a mnoha dalšími způsoby testují svoji fyzickou sílu a kondici. Někdy uspějí, jindy dojdou na hranice svých sil a zátěž, se kterou bojují, zůstane nepřekonána.

strongman_400

Soutěže strongmanů mají již poměrně dlouhou a bohatou historii. Jejich cílem je vždy vybrat toho skutečně nejsilnějšího ze všech závodníků. Ti se utkají v několika náročných disciplínách, které odhalí jejich silné, ale i slabé stránky. Zároveň mají být tyto soutěže také skvělou podívanou pro diváky.

Nakonec i oni sami se mohou přesvědčit, jak náročné úkoly strongmany čekají. Na řadě soutěžních klání totiž dostávají sami možnost si v přestávkách bojů některou s disciplín vyzkoušet. Uspějí? Pokud ano, pak jsou i pro ně, stejně jako pro závodníky, připraveny odměny za odvahu a úsilí!

Pro uvedené zážitky již člověk nemusí jezdit do zahraničí nebo sledovat televizní kanál Eurosport. Letos v létě se tři klání strongmanů konají i v České republice. První ze seriálu soutěží Xtuning Strongman Cup 2009 se uskuteční v sobotu 25. července v Radotíně u Prahy. O týden později (1. srpna) bude pokračovat ve Žďáru nad Sázavou a 15. srpna proběhne třetí kolo, tentokrát v Meziboří u Litvínova. Finále této série je naplánováno na přelom srpna a září.

Přijďte si vychutnat tuto netradiční podívanou, podpořit svým potleskem závodníky a třeba si i vyzkoušet některé z obtížných úkolů. Soutěže strongmanů Vás vtáhnou do děje!

Více na www.czech-strongman.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno