Sportisimo – vrácení zboží

Nejspíš znáte nepříjemnosti, které se s tímto úkonem váží, ovšem ne všude vám budou házet klacky pod nohy. Pojďme se dnes podívat například na oblíbený řetěz obchodů Sportisimo – vrácení zboží je u něj totiž hračkou.

Velmi záleží na tom, zda vlastníte kartičku jejich věrnostního klubu anebo ne. Od toho se totiž odvíjí i lhůta, v níž lze tento úkol provést. A jak to vypadá v praxi?

Zákon hovoří o 14 dnech

Podle současné legislativy je možné nevyhovující zboží vrátit do dvou týdnů od nákupu. To můžete buď udělat osobně (libovolně na kterékoliv pobočce daného řetězce), anebo si zvolit zaslání poštou. V takovém případě není nutné, aby zboží do 14 dnů dorazilo obchodníkovi. Stačí jen, když mu do této doby pošlete avízo o tom, že budete boty, kalhoty nebo třeba nafukovací míč vracet. Se samotným odesláním však příliš neotálejte.

VIP klub dává výhody

Sportisimo samozřejmě podmínku dvou týdnů bezpodmínečně dodržuje u všech zákazníků. Pokud jste však majitelem jejich věrnostní kartičky, můžete se těšit ještě na další benefit – prodlouženou lhůtu. Místo času daného zákonem totiž budete mít k dispozici hned 30 dní, během nichž je možné nevyhovující zboží vrátit. Má to ovšem svoje podmínky.

Jak by mělo vypadat zboží vhodné pro vrácení

V zásadě se počítá s tím, že jste si zboží, které vracíte, jenom vyzkoušeli a z nějakého důvodu vám nevyhovovalo. Není tedy možné vracet zboží viditelně nošené – pokud jste například zjistili, že vás během dlouhé horské túry tlačí špatně ušitá stélka, je to důvod pro reklamaci a nikoli pro vrácení zboží. A to i ve chvíli, kdy tento úkon stihnete ve výše zmíněné lhůtě. Viditelně nošené boty a další vybavení bohužel přijímány nejsou.

Pozor na původní obal a čistotu

Dalším důležitým bodem je čistota. Věnujte proto všem vráceným věcem trochu péče a předtím, než je odnese na poštu nebo do obchodu, je otřete alespoň vlhčenými ubrousky. Uvidíte, že se vám to vyplatí. Obchodník pak nebude mít o jejich nenošení žádné pochybnosti. A nezapomeňte ani na původní obal. Ten je důležitý vždy. Nemusí být jen v případě reklamace, což není tento případ.

Jak je to s vrácením peněz

Pokud bude všechno v pořádku, dostanete od Sportisima své peníze zpět v plné výši. Pokud jste zároveň nakupovali v e-shopu, mělo by vám být podle české legislativy proplaceno i poštovné (jakkoliv se může zdát tento požadavek absurdní). Pokud přinesete zboží na prodejnu. Může vám být vrácena i hotovost. Příliš na to však nespoléhejte, obchod na svých stránkách avizuje, že většina jeho zákazníků platí kartami – a dostatek hotovosti u sebe mít tedy nemusí.

Pokud k tomu dojte, vyzve vás obsluha k zadání vašich osobních údajů. Peníze vám poté dorazí na účet do 30 dní, zpravidla to však bývá mnohem dříve.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno