Domů Ostatní Sportovní potřeby Sportisimo – vrácení zboží

Sportisimo – vrácení zboží

Nejspíš znáte nepříjemnosti, které se s tímto úkonem váží, ovšem ne všude vám budou házet klacky pod nohy. Pojďme se dnes podívat například na oblíbený řetěz obchodů Sportisimo – vrácení zboží je u něj totiž hračkou.

Velmi záleží na tom, zda vlastníte kartičku jejich věrnostního klubu anebo ne. Od toho se totiž odvíjí i lhůta, v níž lze tento úkol provést. A jak to vypadá v praxi?

Zákon hovoří o 14 dnech

Podle současné legislativy je možné nevyhovující zboží vrátit do dvou týdnů od nákupu. To můžete buď udělat osobně (libovolně na kterékoliv pobočce daného řetězce), anebo si zvolit zaslání poštou. V takovém případě není nutné, aby zboží do 14 dnů dorazilo obchodníkovi. Stačí jen, když mu do této doby pošlete avízo o tom, že budete boty, kalhoty nebo třeba nafukovací míč vracet. Se samotným odesláním však příliš neotálejte.

VIP klub dává výhody

Sportisimo samozřejmě podmínku dvou týdnů bezpodmínečně dodržuje u všech zákazníků. Pokud jste však majitelem jejich věrnostní kartičky, můžete se těšit ještě na další benefit – prodlouženou lhůtu. Místo času daného zákonem totiž budete mít k dispozici hned 30 dní, během nichž je možné nevyhovující zboží vrátit. Má to ovšem svoje podmínky.

Jak by mělo vypadat zboží vhodné pro vrácení

V zásadě se počítá s tím, že jste si zboží, které vracíte, jenom vyzkoušeli a z nějakého důvodu vám nevyhovovalo. Není tedy možné vracet zboží viditelně nošené – pokud jste například zjistili, že vás během dlouhé horské túry tlačí špatně ušitá stélka, je to důvod pro reklamaci a nikoli pro vrácení zboží. A to i ve chvíli, kdy tento úkon stihnete ve výše zmíněné lhůtě. Viditelně nošené boty a další vybavení bohužel přijímány nejsou.

Pozor na původní obal a čistotu

Dalším důležitým bodem je čistota. Věnujte proto všem vráceným věcem trochu péče a předtím, než je odnese na poštu nebo do obchodu, je otřete alespoň vlhčenými ubrousky. Uvidíte, že se vám to vyplatí. Obchodník pak nebude mít o jejich nenošení žádné pochybnosti. A nezapomeňte ani na původní obal. Ten je důležitý vždy. Nemusí být jen v případě reklamace, což není tento případ.

Jak je to s vrácením peněz

Pokud bude všechno v pořádku, dostanete od Sportisima své peníze zpět v plné výši. Pokud jste zároveň nakupovali v e-shopu, mělo by vám být podle české legislativy proplaceno i poštovné (jakkoliv se může zdát tento požadavek absurdní). Pokud přinesete zboží na prodejnu. Může vám být vrácena i hotovost. Příliš na to však nespoléhejte, obchod na svých stránkách avizuje, že většina jeho zákazníků platí kartami – a dostatek hotovosti u sebe mít tedy nemusí.

Pokud k tomu dojte, vyzve vás obsluha k zadání vašich osobních údajů. Peníze vám poté dorazí na účet do 30 dní, zpravidla to však bývá mnohem dříve.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno