STANISLAV MATUŠ rozhovor

Rozhovor se Stanislavem Matušem po po 2.kole turnaje D+D REAL Czech Challenge Open 2013.

Jsi spokojený s dnešním výkonem?

Samozřejmě. Dvě bogey a šest birdie – to byl dobrý výsledek. Bylo to super kolo a já se rozhodně těším na víkend.

Jak vidíš své šance do dalších kol?

Šance vždy nějaké jsou. Když se dívám na špičku výsledkové listiny, tak tam jsou velmi ostřílení borci, kteří už mají něco za sebou. Ale to neznamená, že bych měl skládat zbraně – rozhodně si věřím a uvidíme, jak se situace vyvine.

Bylo dnes něco, s čím si spokojený nebyl?

Já musím trénovat hlavně rány z týčka. Ne, že bych je hrál špatně, ale rozhodně bych je mohl hrát lépe.

Co bylo dnes na hřišti tvou výhodou?

Puttování – stoprocentně puttování. Proměnil jsem hodně puttů a to bylo dobře. Ani mi příliš nevadilo, že greeny byly už odpoledne trochu rozšlapané. Dnes mi to na greenech opravdu šlo.

Zahrál si dvě bogey – jak k nim došlo?

Zbytečné bylo bogey na šestnáctce, kde jsem minul metrový putt do paru. Ale nijak mě to nevykolejilo – naopak jsem se o to víc koncentroval na další hru.

Ve cvičných kolech jste hráli společně ty, Marek Nový, Lukáš Tintěra a Ondřej Lieser … a tři z vás teď prošli cutem. Bylo tam něco speciálního, co jste společně objevili ve vaší hře?

Ne, měli jsme jen velký mač o peníze a zvítězil ten nejlepší. Ale vážně – myslím, že český golf tohle potřebuje. Není nás tady mnoho, a proto se potřebujeme vzájemně povzbuzovat a podporovat. Především o tom to bylo a je vidět, že to trochu pomohlo.

Pomohla ti také znalost místního hřiště…

Určitě. Mám toto hřiště moc rád. Letos jsem tady už hrál a skutečně se mi tady moc líbí. Prostě mi vyhovuje.

Popiš nám ještě tu poslední jamku – tam to také vypadalo zajímavě.

Ano – hrál jsem provizorní míč, protože první jsem poslal do hustého roughu. Vlastně i provizi jsem nezahrál dobře. Hledali jsme asi 4 minuty a pak se tam objevil Ondřej Lieser, který se přišel podívat. A právě jemu bych měl poděkovat, protože můj první míč našel. Zachránil jsem par a také výsledek mínus 6.

Na co se o víkendu těšíš?

Těším se, že si to užiju. Ta dvě úvodní kola byla velmi stresující – byl to velký nápor. Myslím si, že jsem to ustál a teď se mohu uvolnit na víkend a mohu třeba přinést i lepší skóre. Jsem na skvělém turnaji Challenge Tour a věřím, že se ještě mohu zlepšit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno